Elif Hanım'ın Doğum Hikayesi

Takipçilerimizden Elif Hanımın göndermiş olduğu doğum hikayesi. Normal doğum mu, sezaryen doğum mu olmalı sorusuna biraz olsunda yanıt verebilecek güzel bir doğum hikayesi.

Merhaba, bende diğer arkadaşlarım gibi doğum hikayemi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Birçok hamile gibi bende normal doğum ile bebeğimi kucağıma almak istiyordum ancak benim dışımda herkes sezaryen olmam konusunda ısrar ediyordu. Eşim başta olmak üzere en çokta annem bu konuda ısrarcıydı. Hatta sezaryen olmamı öyle çok istiyordu ki, doktorumla bile konuşmuştu. Bu konuşmadan sonra doktorum da bana 1 hafta gibi bir süre sonra sezaryen olabileceğimi söyledi. Bende cuma gününe denk gelmesi konusunda ısrar ettim ve cuma günü nst ye bağlandım ve bana söylenen ameliyat saatini beklemeye başladım.

Elif Hanımın Doğum Hikayesi

Ancak maalesef ki hiç sancım yoktu. Doktorum ultrason ile kontrol etti ve normal doğum için en azından 40. Haftayı beklemem gerektiğini söyledi. Bunun yanı sıra bir de bebeğimin biraz küçük olduğunu belirtti, tabii bu durum beni biraz tedirgin etti ama yine de sabırsızlıkla bebeğimi kucağıma alacağım anı bekliyordum. Öyle heyecanlıydım ki, biran önce onu görmek için can atıyordum. Ben kafamdaki bu sorularla boğuşurken beni saati henüz gelmemesine rağmen doğuma aldılar. Fakat o andan itibaren her adım beni çok şaşırtmıştı. Çünkü ameliyathanede kontrol ettiklerinde ebe ve doktorum 4 cm. açılmam olduğunu söylediler. Yani bir iki saat daha beklesek normal doğum yapabilecektim ancak önümüzde bir sorun vardı. O da bebeğimin doğum kanalına girmemiş olması bunun sebebi ise kordonlarının dolanmasıydı.

Kilosu da 3600 gr. Olan bebeğimi sağ salim kucağıma almak için o andan itibaren bildiğim bütün duaları okumaya başlamıştım. Her ne kadar normal doğum içimde bir ukde olarak kalsa da her şeye rağmen bebeğimi sağlıkla kucağıma aldığım için her gün Allahıma şükrediyorum.

Doğumdan sonra sakin bir şekilde düşündüğüm de iyi ki o gün olması konusunda ısrar etmişim. Aksi takdirde her ikimizin de hayatı tehlikeye girebilirdi. Buradan hamile olan ve normal mi sezaryen mi konusunda tereddütler yaşayan hemcinslerime şunu söylemek isterim ki, evet doktorların ne dediği önemli ama siz de kendinizi her duruma hazırlamalısınız. Çünkü son söz yukarıdan geliyor ve O ne derse o oluyor.

Son güncelleme: 22/02/2024


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>