Dünya kısırlaşıyor! Bu bilgi yapılan yüzlerce araştırmanın ardından elde edilmiş bir veridir. Artık çiftler diledikleri zaman çocuk sahibi olamıyor. Maalesef günümüzde pek çok etmen çiftlerin çocuk sahibi olmak için büyük çabalar sarf etmesini zorunlu kılıyor. Özellikle 30 yaş üzeri çiftlerde nedeni belirlenemeyen kısırlık (infertilite) daha fazla görülüyor. Bazen yapılan tedaviler ile çiftlerin çocuk sahibi olma hayali gerçeğe dönüşebiliyor. Ancak tedavilerin de yanıtsız kaldığı durumlar var. İşte bu dönemlerde devreye tüp bebek uygulaması giriyor. Bir anlamda tüp bebek merkezlerinin çocuk hayali kuran çiftlerin imdadına yetiştiğini de söyleyebiliriz.

Tüp Bebek Uygulaması Sabır Gerektiren Bir Süreçtir!

Genellikle tüp bebek merkezlerine müracaat eden çiftler zaten psikolojik açıdan belirli bir yorgunluk düzeyine erişmiş oluyor. Uzun süredir her ay bebek konusunda umutlanıp bu hayallerinin her ay suya düşmesi, bazı tedavilerin dahi işe yaramamış olması çiftleri bir miktar umutsuzluğa sürükleyebiliyor. Oysa başta Türkiye olmak üzere dünya genelince yüz binlerce çift tüp bebek uygulaması sayesinde anne ve baba olmayı başardı. Bunlardan biri neden siz olmayasınız?  

Elbette tüp bebek uygulaması hem sabır, hem özen hem de umut gerektiren bir uygulamadır. Çünkü hamile kalmak konusunda çiftlerin psikolojik durumlarının son derece etkin bir rol oynadığı bilimsel olarak da kanıtlanmış bir gerçektir. Stresten uzak bir yaşam süren çiftler, bebek sahibi konusunda umudunu hiç kaybetmeyenler ve yapılması gerekenleri harfiyen yerine getirenlerde başarı oranı ciddi düzeyde yükseliyor. Bu yüzden uzmanlar tüp bebek öncesinde nasıl bir süreçten geçileceği konusunda çiftlerin bilgi sahibi olması gerektiğini belirtiyor. Ancak siz sadece bir embriyo transferi gerçekleşeceğini biliyorsunuz. Peki, tüp bebek uygulaması bu transferden ibaret mi? Hayır!

Oysa kısa bir süre öncesine kadar hakkında hiçbir şey bilmediğiniz tüp bebek konusunda aradığınız her türlü bilgiyi tek bir site üzerinden, bu adresten öğrenebilirsiniz. Hatta yaşadığınız kentte hizmet veren tüp bebek merkezlerinin iletişim bilgilerini, adreslerini dahi sitemizden öğrenebilirsiniz. Çünkü hayatın her aşamasında sizleri hiç yalnız bırakmayacağımızı biliyorsunuz. Tüp bebek aşamasında da elbette sizin yanınızdayız.

Merak Ettiğiniz Soruların Yanıtları Hazır, Tıklayın Okuyun!

Kimler tüp bebek uygulamasından faydalanabilir, çikolata kisti, tıkalı tipler tüp bebeğe engel mi, tüp bebek merkezine ne zaman gidilmeli ve daha onlarca sorunun yanıtın sizler için araştırdık. Tüp bebek tedavisinde devlet geri ödeme katkısının ne olduğu, ne kadar ödeme yapmanız gerektiği gibi farklı sorularınızın yanıtları da bu kategoride hazır. Size kalan yalnızca tıklamak, okumak ve öğrenmek olacak!