Alt kategorileri Göster

Anne ve babalar için en önemli görevlerden biri de çocuklarını doğu yetiştirmek, gelişimlerini takip etmek ve sağlıklı bir birey olmalarını sağlamaktır. Henüz bebeklik dönemindeyken onlar için yapılması gerekenler aslında çok daha sınırlı oluyor. Düzenli beslenmelerini sağlamak, aşılarını zamanında yaptırmak ve rutin kontrolleri aksatmamak yeterli olabiliyor. Ancak bebekler büyüdükçe ve artık çocukluk dönemine girdiklerinde anne ve baba için çok daha zorlu bir süreç başlar.

Asıl Zorluk Şimdi Başlıyor!

Bu dönemde çocukların kişilik gelişimlerinin doğru yönlendirilmesi, yeteneklerinin keşfedilmesi ve desteklenmesi, okul hayatına hazırlanmaları ve daha onlarca süreç anne babaları zorlayan bir dönem anlamına gelebiliyor. Özellikle ilk defa anne-baba olan ebeveynler için bu durum bazen içinden çıkılamaz bir sürece dahi dönüşebiliyor. Oysa artık sanal ağ sayesinde her konuda en doğru bilgiye ulaşmak son derece kolay!

Çocukların hangi hastalıklara yakalandığından bu hastalıkların belirtilerine, çocukların yaşadıkları psikolojik sorunlardan onlarla nasıl bir iletişim kurulması gerektiğine kadar merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bu yanıtlar size çok yakın. Sitemiz üzerinden çocuklarınız ile ilgili yaşadığınız her sorun ve her durumda yapılması gerekenleri öğrenebiliyorsunuz.

Çocuğunuzu Mükemmel Olmaya Zorlamayın!

Bir çocuk yetiştirmek elbette kolay değil. Ancak mükemmeliyetçi bir yaklaşım sergilemeniz durumunda, yaşadığınız zorlukların daha da artacağından şüpheniz olmasın. Hiç kimse mükemmel değildir. Haliyle sizin çocuğunuz da mükemmel olmayacak. Oysa pek çok anne – baba çocuklarına karşı böyle bir yaklaşım sergilediğini dahi fark edemeyebiliyor. Çocuklarınız ile kurduğunuz iletişimin onların kişiliklerini yakından etkilediğini düşünecek olursak, objektif bir gözle kendinizi değerlendirmeniz gerektiğini de anlayabilirsiniz. İşte bu noktada sizi yalnız bırakmıyoruz.

Gerek çocuklarınızın gelişimi, gerek sağlığı gerekse onlarla olan ilişkinizi yeniden gözden geçirmenizi sağlayacak pek çok açıklayıcı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz. Sadece bu konuda değil çocukların her yaş aralığında hangi psikoloji içerisinde oldukları ve bu dönemlerde neler yapılması gerektiği gibi bilgilere de kolaylıkla ulaşabileceksiniz. Çocuklarınızın sağlığını korumak ve doğru bir şekilde beslenmelerini sağlamak adına yapmanız gereken ne varsa, tümünü tek bir adres üzerinde bulabileceksiniz.

Anne babaların yaptıkları basit bir davranış, çocuklar üzerinde büyük etkiler bırakabiliyor. İşte bu nedenle tüm ebeveynlerin davranış biçimini değiştirmesi ve çocuklarına uygun bir davranış biçimini benimsemesi gerekiyor. Çocuklarınız konusunda size rehberlik edecek olan bu site sadece çocuklarınızın değil, çocuklarla iletişiminizde sizin yaşadığınız sorunları da ele alıyor. Sadece tek tıkla ulaşabileceğiniz bu bilgilerin bir hazine değerinde olduğunu sakın unutmayın!