Alt kategorileri Göster

Hamilelik sizin için hala bilinmezden ibaret mi? Hamile olduğunuzu kısa bir süre önce öğrenmiş olabilirsiniz. Gebelik planlıyor ancak bu hayaliniz gerçekleşmiyor da olabilir. Hiç beklemediğiniz bir anda hamile olduğunuz haberi ile bir anda şaşkına dönebilirsiniz. Siz hangi gruba giriyor olursanız olun, hamileliği artık bir bilinmez olmaktan çıkarmalısınız. Bu sayede daha fazla bilgi sahibi olmanın verdiği güvenle çok daha sağlam adımlar atabilir ve çok daha huzurlu bir hamilelik süreci geçirebilirsiniz.

En Yakın Dostum, Kadın Doğum Polikliniği!

Aslında gebelik süreci gebeliğe hazırlık ile başlar. Her ne kadar bu haberi bazen sürpriz bir şekilde alıyor olsanız da en azından fikren her kadın gebeliğe hazırlık süreci geçirir. İlkin  daha önce kapısından bile geçmediğiniz kadın doğum kliniği bölümleri ile yakın bir ilişki içerisine girersiniz. Rutin kontroller, hamile kalma çabası, hamilelik, doğum, doğum sonrası kontroller derken birden hastanelerin doğum kontrol kliniklerini aslında hayatınızdan hiçbir zaman çıkaramayacağınızı anlarsınız. Ancak tüm bu çaba hem sizin hem de bebeğinizin sağlığı için son derece önemli olduğundan, şayet başlangıç aşamasındaysanız sıklıkla bu klinikleri ziyaret ederken asla zorlanmayacağınızdan, hastaneye heyecan ve sevinçle gideceğinizden hiç şüpheniz olmasın!

“Anne Olacağım” Cümlesine İnanmaya Çalışmak…

Ardından hamilelik ile tanışma evresi başlar. Geciken regl ile beraber “acaba hamile miyim” sorusu ardı ardına yapılan idrar ve kan testleri ile yanıt bulur. Bu sırada kendinizi hamilelik belirtileri, gebeliğin ilk işaretleri ve daha pek çok konuda araştırma yaparken bulursunuz. Aldığınız kesin yanıtla beraber önce şaşkına döner, ardından hamilelik ile gerçek bir tanışma yaşarsınız. İşte bu anın tadını doyasıya çıkarın, çünkü bu duyguların harman olmuş versiyonunu, bu büyülü anı tekrar hamile kalana dek bir daha asla yaşayamayacaksınız.

Hamileliğin ilk ayı, ikinci ayı ve yapılması gereken testler, tüketilmesi gereken gıdalar ve daha onlarca farklı konuda bilgi sahibi olur, yaşamınızı bu bilgiler doğrultusunda şekillendirme çabasına girersiniz. Tüm bunlar yaşanırken elbette kendinizi bambaşka biri gibi hissediyor olmanız da son derece normal!

Mutlu bir 9 ay geçirdikten sonra bir mucizenin gerçekleşmesine tanık olacaksınız; bebeğinizi kucağınıza alacaksınız! Artık sizin için yeni bir hayat başlıyor. Bu yeni hayatınızda bilgi eksikliklerinizi gidermek ve en doğru bilgileri edinmek konusunda sizi asla yalnız bırakmayacağız. Hamileliğe dair bilmek istediğiniz ne varsa, en yalın hali ile öğrenmek, tüm sorularınıza yanıt bulmak için en doğru adreste bulunuyorsunuz.