Aynur Hanım'ın Doğum Hikayesi

Takipçilerimizden Aynur Hanim'in kızı Nevgul'un dünyaya nasıl geldiğini anlattığı doğum hikayesi.

Hastanede randevum olduğu gün sabah erken uyanmıştım. Fakat uyandığımda iç çamaşırımın ıslandığını fark ettim. Önce anlamadım iltihap akıyor diye düşündüm ancak çamaşırımı tekrar değiştirdim ve yine ıslanmıştı.

Ne olduğunu tam anlayamadan hastaneye gittim ve ebeler kontrol ettiklerinde 1.5 cm gibi açılma olduğunu ve suyumun gelmeye başladığını söylediler. Ben böyle beklerken doktorum kontrol için geldi ve kontrolden sonra bebeğimin ters olduğunu sezaryene almak zorunda olduğunu belirtti.

nevgul bebek dogum hikayesi

Sezaryen için yarım anestezi verildi ve ardından bebeğimi aldılar. Bebeğimi aldıkları anda onun ağladığını gördüm ve dayanamayıp ben de onunla ağladım. Sonra bebeği temizleyip giydirdikten sonra odaya götürmüşler. Benim dikişlerim atılıp ameliyatım tamamlandıktan sonra beni de odaya götürdüler ve odaya gittiğimde bebeğimin hala ağladığını görünce dayanamayıp bende yine ağlamaya başladım.

Şimdi o günler geride kaldı ve doğumun üzerinden tam 3 ay geçti. Kızımızın adını Nevgül koyduk ve ona her baktığımızda dünyada ondan daha güzel bir şey var mı diye düşünüyoruz.

Son güncelleme: 22/02/2024


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>