Hamilelikte Vücut Isısı Nasıl Ölçülür?

Hormonların hızlı şekilde değişmesi, vücut ısısının da yükselmesine neden olabilir. Endişe verici bir durum gibi görünse de gebelikte normal ve olası bir durumdur. Ateş yükselmesi gebelik belirtileri arasında da sayılabilen bir nedendir. Isıölçer cihazlar ile koltuk altı ve ağız içi bölgelerinden ölçüm gerçekleşebilir. Çok yüksek ateş durumunda ise doktora başvurmak gerekiyor.

Normal zamanlarda insanların vücut ısıları belirli zaman dilimlerinde düşükten, normale doğru artış gösterir. Hastalanma gibi belirli durumlarda da insanlar durumun ciddiyetini, ateşlerinin yükselmesi ile anlayabilmektedir. Ancak hamile kalan kadınların da çoğu zaman sıkıntılarından bir tanesi de yüksek ateştir.

Özellikle de hamileliğin ilerleyen dönemlerinde vücut ısısı gözle görülür bir şekilde değişmeye başlar. Bunun nedeni de, hormonların hızlı bir şekilde değişmesidir. Hatta günümüzde pek çok kadın, gebe olup olmadıklarını ateş yükselmesi ile anlamaya çalışmaktadır. Her ne kadar bu durum tam anlamıyla doğru sonuçları insanlara yansıtmasa da çoğunlukla hamilelikten emin olmak için kullanılan yöntemler arasında kendine yer bulmaktadır.

Vücut Isısı Nasıl Ölçülür

En Doğru Şekilde Gebelikte Vücut Isısı Nasıl Ölçülür?

Gerek gebe olup olmadığı konusunda tam anlamıyla emin olunması, gerekse hamilelik döneminde anne ve bebeğin sağlığının kontrol altına alınması için düzenli olarak vücut ısısının ölçülmesi gerekmektedir. Bunu kadınlar isterlerse ağız içinden, dil altına isterlerse de koltuk altından vücut ısısının ölçümünü gerçekleştirerek son durum hakkında bilgi alınabilmektedir.

Ateş ölçümü ile ilgili daha detaylı bilgiye forum sayfamızda bulunan Yumurtlama Gününde Ateş Ölçümü başlığından ulaşabilir, aklınızda bulunan sorulara cevap bulabilirsiniz.