Hamilelikten Sonra Korse Kullanımı

Hamilelik süresi boyunca aşırı esnek olan ve kuvvetini iyice kaybeden karın bölgesinde yağ birikimi meydana gelir. Doğumdan sonra ise gitmeyen bu kiloların korse yardımı ile gitmesi mümkün değildir. Korsenin zayıflatma etkisi yoktur. Bunun için yoğun ve düzenli bir egzersiz programı yapılmalıdır.

Gebelikten sonraki dönemde doğum yapıldığı halde annenin alınan kiloları hemen gitmez. Göbek sarması ve karında yağlanma gibi sorunlar sezaryen ve normal doğumun her ikisinde de görülen durumlardır. Bu dönemlerde hamilelikten önceki kilosunda olmak isteyen anneler ise çeşitli yöntemlere başvurur. Bu yöntemlerin başında korse yer alır.

Hamilelikten Sonra Korse Kullanımı

Korse kullanmak normal ya da sezaryen fark etmeksizin karın düzelmesinde ya da göbek erimesinde faydalı olmaz. Bunun nedeni ise gebelik boyunca alınan kiloların karın bölgesinde ve göbekte birikmesi sadece egzersiz programları ile gidebilmesindendir.

Karın Egzersizleri Yapmak Şart!

Doğumdan sonra karın ve göbek kısmında biriken yağları korse ile kapatmak mümkün olmadığından egzersiz yapmaya başlamak en doğru seçim olacaktır. Yapılacak olan egzersizler ile karın kasları güçlendirilerek gebelikten öncekinden daha iyi bir görünüme sahip olunabilir.

Korse Kullanımı

Zayıflatıcı korse adı altında satılan ürünlerin hiçbirine itibar edilmemelidir. Korsenin yağ eritme adına hiçbir işlevi yoktur. Sadece yapısı sayesinde vücudun daha sıkı görünmesini sağlar. Fakat bu da yağların gizlenmesine tam anlamı ile yardımcı olmaz.