Ispanak Çorbası Tarifi

Bebekler için en besleyici sebzelerden biri de ıspanaktır. Ispanağı bebeklere yedirmenin en kolay yolu da çorba haline getirmek… İçerisine bir miktar pirinç eklemeniz halinde ıspanak çorbası daha kıvamlı ve daha doyurucu bir form kazanabilir. Bebekler için özel olarak hazırlanmış olan ıspanak çorbası tarifini sizlerle paylaşıyoruz.

Kalsiyum ve mineral bakımından tam bir şifa deposu olan ıspanak çorbası her bebeğin tüketmesi gereken gıdalardan biri... Eğer sizin bebeğiniz de 6 aylık olduysa yani ek gıdalara başladıysanız mutlaka sıklıkla ıspanak çorbası hazırlayarak bebeğinize verin. Bu sayede bebeğinizin özellikle kemik gelişimini ciddi düzeyde desteklemiş olacaksınız. Kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bir tarif sizleri bekliyor, şimdiden bebeğinize afiyet, şifa olsun!

Ispanak Çorbası

Ispanak Çorbası İçin Malzemeler

  • 2 su bardağı su
  • 15 yaprak ıspanak
  • 1 çay bardağı süt
  • 1 tatlı kaşığı pirinç

Ispanak Çorbası Yapılışı

Ispanakları iyice yumuşayana kadar haşlayın. Buharda haşlamanızı öneririz. Bu sayede vitamin ve mineral kaybı daha az olacaktır. Farklı bir tencerede pirinci haşlayın. Haşlanan pirinci ve sütü haşladığınız ıspanaklarla karıştırın ve blenderdan geçirin. Üzerine 2 su bardağı su ekleyerek yeniden blenderdan geçirin. Çorba kıvamını alması için daha az ya da daha fazla su da ekleyebilirsiniz. Bebeğinize bu çorbayı ılık olarak verirseniz tadından daha fazla hoşlanacaktır.