Nehir Bebeğin Annesi

Evliliğimizin ilk üç yıllık telaşından sonra çocuk düşüncesi dilimize dökülmeye başladı eşimle. Yaklaşık 6-7 ay sonra ramazanın ilk haftası bir sahurda kusunca hayatımın geri kalanının tamamen değişeceğini anlamış oldum.

Ilk zamanlar hiç de dillendirmedim ama içimde hep bir kız çocuğu arzusu vardı. Nasip kısmet... işyerim kapanmaya gideceği gerekçesi ile işten çıkarmıştı beni de çoğu gibi. Üzülmüştüm başlangıçta bebek haberini almadan 3-4 ay önceydi. Her şeyde bir hayır vardır ya. Stressiz sakin bir gebelik geçirdiğimden doğumum da son derece kolay oldu.

kolay dogum icin dua

7 şubatta kontrolüm yapıldığında 38+3 tüm. Doktor muayene etti ve 6 cm açılman var hiç mi sancı çekmedin artık eve gondremem sizi doğumun başlayacak dedi biz eşimle birbirimize bakıp bir süre donup kaldık.

Yatış işlemleri yapılacak diye eşimin iki ayağı bir pabuca girmişken dedim ki dur bakalım önce bana bir çay ısmarla kafamızı toparlayalım. O sırada annemleri arayıp haber verirken eşim de epey sakinleşti. Saat 13:30 da beni sancı odasına aldılar. Suni sancı takıldı, yarım saat sonra sancılarım artarak devam ederken dua etmeye başladım bir yandan da anneme acil mesaj attım. Annem duaya başla diye.

Peygamberimizin kızı doğum sancıları başlayınca eşine demiş ki Felak, Nas süreleri, Araf süresinin 54. Ayeti ve Ayetel kursi okuyun. Annem de yolda başladı okumaya ben de eşimin elini tuttum Subhanekeyi okudum saat 14:30 olduğunda beni doğuma aldılar. 14:55 de de 3. avazdan sonra o büyüleyici sahneyi yaşadım, kızım göğsümün üstündeydi.

Sonra herkes şok içinde hem iki hafta önce gelen ani doğuma, hem de iki üç saat sonra bebeğimi emzirmeme. Tebrik için arayan bir  arkadaş da dedi ki vallahi çok şanslışın. Helal olsun ne kolay doğurdun. Dedim ki hadi oradan, ona şans deyip konuyu kapatmam. Gebeliğimin başından beri her Cuma oturup annemle kuranımızı okuyup duamızı ettik. O yusuf süreleri, yasinler boşuna okunmadı bu bir. Ben kolay doğurmadım Rabbim kolayını nasip etti bu da iki. Merak eden gebelere önemli not: Tabi ki sancı var, biraz ağrı var ama acıya dayanacak gücü veren Rabbime hep dua edin, negatif insanlardan ve kötü doğum hikayelerini marifet gibi anlatan güdübetlerden kesinlikle uzak durun:)

Dua, sabır, olumlu düşünceye yönelme. Gerisi sonsuz mutluluk.

İmza: Nehir bebeğin annesi:)


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>