Sadece Babalara Özgü Davranış Biçimleri

Sizin babanız da bunları yapıyor mu? Her evde mutlaka yaşanmış ve bundan sonra da yaşanacak olan o ilginç durumların ya da diyalogların mimarları babalardır. Ülkemizde babaların kendilerine has bir davranış biçimi sergilediklerini inkar edemeyiz. Sizler için bu davranışların en popüler olanlarını derledik!

Babaların ev içerisinde kendilerine özgü davranış biçimleri vardır. Bunu herhangi birinin inkar etmeyeceğini düşünüyoruz. Farklı ülkelerde de babaların kendilerine özgü davranış şekilleri var mıdır, bilinmez ama Türkiye’de az sonra okuyacağınız babalara özgü davranışlar sergilemeyen bir baba bulmak neredeyse imkansız!

tamirci baba

Tam Teçhizatlı Tamirci

Her baba aynı zamanda tamircidir. Ancak tam teçhizatlı olduğunu ve aklınıza gelebilecek her türlü arıza durumundan da çok iyi anladıklarını unutmamak lazım. Sorun her ne olursa olsun, konuya dair bilgileri olsun ya da olmasın, mutlaka tamirat girişiminde bulunurlar. Üstelik evde bu tür işlerde kullanacakları çok sayıda malzeme de bulundururlar. Ancak onların büyük bölümü hiç kullanılmaz.

evde hazirlanmak

Daha Hazırlanmadınız mı?

Gidilmesi gereken bir ev ziyareti ya da düğün gibi organizasyonlar olduğunda babalar saatlerce homurdanabilir. Gitmek istemez, gitmenin gereksiz olduğunu, kendisi gitmese de olabileceğini söyler durur. Ancak henüz evden çıkılmasına saatler kala, herkesten önce giyinir kuşanır ve hazır bir şekilde bekler. Hatta evin diğer üyelerine “hala hazır değil misiniz, geç kalacağız” şeklinde serzenişte bulunur.

bulmaca cozmek

Bulmaca Üstadı

Evde gazetelere babadan önce dokunan yandı! Önce gazetenin seri ilanları da dahil olmak üzere her satırı tek tek okunur. Sonrasında bulmaca ekine geçilir ve o bulmaca, mimari bir proje çiziliyormuş edasıyla, büyük bir ciddiyetle çözülür. Gazetenin kendisinden önce biri tarafından açıldığını, okunduğunu anında anlar! Özellikle bulmaca ekini çay altlığı olarak kullandıysanız, kaçın!

ceket

İlk Gözden Çıkarılan O Ceket Yok mu?

Evdeki ekonomik krizlerde ilk gözden çıkarılan o ünlü ceketi aslında en sevdiği kıyafetidir. “Ceketimi satar seni yine de okuturum.” “Ceketimi satar yine de alırım.” “Ceketimi satar…” Gerçekten ekonomik krize rağmen vaat ettiğini ne yapar, ne eder yine de gerçekleştirir.

horlamak

Her Gece Evde Gürleme!

Yorgun geçen bir günün ardından akşam yemeğinden sonra uykuya dalan baba, öyle güçlü horlar ki, buna horlama değil gürleme demek daha doğru olur. Ancak ev halkı bu sese alışkın olduğundan adeta ninni gibi gelir. Geceleri evde gürleme sesi olmadan uykuya dalmak zorlaşır.

pazar alisverisi

Ne Farkı Var? Aynısı!

İşportadan alınan taklit ürünlerin mağazada satılan orijinalleriyle aynı olduğu iddiası! Sakın bu topa girmeyin, asla kazanamazsınız. Baba, “ne farkı var, aynısı işte” diyorsa aynısıdır, hiçbir farkı yoktur. Bu böyle biline.