Sezen Hanımın Oğlunu Kucağına Alması

Sonunda bende doğum hikayemi yazacağım o büyük gün geldi, Bakalım bizim hikayemizide beğenecekmişiniz :)

5 mayıs perşembe günü 40+1 olmuştuk artık doğum yakındı biliyodum ama bu gece olcağını hiç tahmin etmemiştim çünkü daha dün doktora gitmiştim ve mayıs 7 tahmini doğum tarihimdi ama daha geçte olabilir demişti gün boyunca tuhaf bi karın ağrım vardı ama sebebini bağırsaklarımın bozuk olduğuna bağlamıştım çünkü gün boyu tuvalet ihtiyacım çok fazla olmuştu doğal olarak bende bu gelip giden karın ağrısını ona bağladım.

bebek dogum hikayesi

Derken akşam oldu herşey her zamanki gibi rutin devam ediyodu akşam yemeği, çay, oğlumu uyutmak derken saat akşam 22:00 olmuştu duş almak istedim birazcık rahatlayıp güzel bi uyku çekmekti niyetim. Duştan bi türlü çıkmak istemedim 1; 5 saat suda kaldım sonrada uyumuşum 1 saat uyudum uyku arasında tuhaf bir huzursuzluk çöktü üzerime kalktım tv izleyeyim biraz dedim tv yi açalı 5 dakika bile olmadan sancım başladı hem de çok çok şiddetliydi. Saat tuttum 2 dakikada bir geliyodu biraz bekleyim dedim ama bekliyecek gibi değildi.

İlk çocuğumda hemen sancı olmamıştı ilk yarım saatte bir gelmeye başlamıştı sabaha kadar sancı çekmiştim nedense bu birden bire 2 dakika da bir geldi tereddüt ettim. Neyse sonra bi baktım nişanım gelmiş (bkn: gebelikveannelik.com/nisan-gelmesi )  ilk çocuğumda doğumdan 1 saat önce gelmişti ordan tecrübeliydim anladım ki doğum yakın eşimi uyandırdım hemen oda dakika tuttu evet hemen doktora gitmeliyiz dedi.

Hastahaneye gitmemiz 1 saati buldu direk doğumhaneye aldılar beni ebeler vardı, muayene etti önce sonra doktorumu aradılar ulaşamadılar. Hanımefendi telefonu kapatmış sonra nöbetçi doktoru aradılar daha nöbetçi doktor gelmeden suyum geldi doğum başladı ebe hanım sıvadı kolları, ıkındıkça bağırıyorum bağırma nefes al ver diyorlar ama elde mi çatlayacak gibi oluyor insan.

2. Ikınmada oğluşumun kafası çıkıverdi sonrası zaten çorap söküğü :)) Oğluşum 15 dakikada doğdu o an yeniden doğmuş gibi oluyor insan bebeğimi aldılar inanın doğumdan zor dikişler bide ebe hanım dikişlerimi yapamamış doğumun sabahına doktorum gelip kontrol edince yırtık var tekrar dikiş atılacak dedi ve ben yine doğum masasına.

Doğumdan korkmayın gerçekten allah yardım ediyor ama size tavsiyem doktoru ve hastahaneyi çok iyi seçin benimki güya özel hastaneydi ama doktorum beni bu hale soktu. Allahım herkesi kolay kurtarsın evlatlarını kucağına almayı nasip etsin tüm hamişlere :)


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>