Anne Bebek Burç Uyumları

Çocuklarınızı önemseyin bebekliklerinden itibaren onların gelişmiş ruhları olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Küçük bedenler büyük ruhları barındırır içinde. Kisisel gelişimlerinde en önemli etken Anne ve babadır.

Birinci Devre: Bebeklikten çocukluğa geçiş ruhsal gelişimin temel taşları

Ruhsal astrolojide insani yedi evrede inceleriz. Bebeklikten çocukluğa geçis süreci kişiliğin temel taşlarının alışkanlık ve davranışların oturması ile başlar. Bu temel taşların oturmasını da bizler anne babalar olarak farkında olarak ya da olmayarak sağlarız. Küçücük bir bebek ne anlar diyerek duyarsızca hareket etmek, büyük bir yanılgıdır. Onların yanında bağırır, şiddet gösterir, yetişkinler olarak aramızda kalması gerekenleri ulu orta yaşarsak ruhlarını sakatlarız ve büyüdüklerinde kazandıkları alışkanlıklarından kendimizi sorumlu tutmadan “Bu çocuk kime çekti” tartışması içine girer ve suçlarız. Çünkü suçlamak kolay olandır. Fakat ne kadar adilce bir yaklaşımdır? Dönüp kendimize bakmadan öz eleştiride bulunmadan.

Her ruh özel ve değerlidir. Anne karnında 120 günde şekillenmeye başlayan ruhsal planın doğumla yaşama merhaba demesi ve sonrası çok özel bir durumdur. Anne karnında Güneş ve Ay tutulmalarından etkilenen annesinin hamilelik sürecinde yaşadığ̆ı duygusal geçişlere tepkiler verebilen o muhteşem varlığın doğduğu anda yaşamsal enerjilere duyarsız olduğunu düşünmek! Ne büyük bir yanılgıdır. Her RUH Her Hayat özel ve değ̆erlidir. bilincinde anne babalar olarak bebek ve çocuklarımıza karşı sorumluluk ve sevgimizi doğum anıyla başlayıp bir ömür boyu verebilmek dileği ile.

bebek anne burc uyumu

KOÇ BURCU BEBEKLERİ

21 Mart 21 Mart tarihlerinde doğanlar: Koç burcunun ilk 10 gününde doğan bebekler son derece hareketli çabuk öğrenen mücadeleci tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran kendini kanıtlayan çabuk yürüyen ve konuşan bebekler. Ailesine son derece düşkün onların mimik ve davranışlarından sevgi alışverişini bekleyen en ufak gerginliği sezen ve buna tepki gösteren karakterleri doğdukları andan itibaren şekillenmeye başlayan güçlü kişiler olacaklardır. Anneleri onların üzerinde sevgiyle donatılmış bir disiplini sağlamayı başarmalıdır aksi halde ilerleyen zamanla birlikte ona söz dinletmekte ve isteklerini yaptırabilmekte fazlasıyla zorlanabilir.

01 Nisan 10 Nisan  tarihleri arasında doğanlar: Koç özelliklerini Aslan burcunun gururlu doğasıyla birlikte taşıyacaktır. İnatçı hassas ve alıngan, Fiziksel olarak son derece sağlıklı hakimiyet kurmaktan hoşlanan güçlü bir bünye ve çabuk öğrenen zeki bir bebek. Anne ona karşı hiçbir şeyi zorla yada aşırı ısrarcı bir tutumla kabullendiremeyeceğini bilmeli ve ne kadar yorgun olursa olsun ses tonunu ona karşı hiçbir zaman yükseltmemeli. Öğrenme ve taklit kabiliyeti yüksek sanatsal alanlarda başarılı olabilecek birden fazla konuda yetenek sahibi beden dilini çok iyi kullanabilen küçük kral ve kraliçeler.

11 Nisan 20 Nisan  tarihleri arasında doğanlar: Koç’un özellikleri Yay burcunun etkileriyle birleşir. Bu tarihler arasında doğan Koç bebeği oldukça idealist duyarlı toplumu dünyayı ilgilendiren konularda hassas davranan evrensel düşünen iyi niyetli paylaşmaktan hoşlanan Tat alma duyusu gelişmiş çabuk öğrenen girdiği her ortama adapte olan fiziksel özellikleriyle dikkat çeken hitabeti kuvvetli çocuklar olacaktır. O çok küçük yaşlarda meslek seçimi yapacak ve aldığı her sorumluluğu başarı ile yerine getirecektir. Anne ve baba iletişme fazlasıyla önem vermeli onu ilgilendiren konularda mutlaka fikrine başvurmalı. Oldukça kıskanç bir doğaya sahip olacağı için anne babanın ilgisinin sürekli olarak üstünde olması onu mutlu edecek ve güven duygusunun gelişmesine fayda sağlayacaktır.

Koç Burcu Anne: Çocukları çok seven Koç kadını kendi çocuğuyla anlaşmayı çok iyi bilir. Koç kadını çocuk sahibi ol- düktan sonra bir hayli değişir. En bencil olan kadın bile çocuğu için her türlü fedakarlığı gerçekleştirir. Yavrusu onda bir gaye ideal halini alır. Kendisinin elde edemediği her şeyi çocuğuna vermek için gayret eder. Koç kadınları her konuda olduğu gibi, Çocuk bakımında da özel fikirlere sahiptir. Bunun içinde başka annelerin uygun görmediği şekilde eğitirler çocuklarını. Koç kadını çocuğuna öz güven asılar cesur ve güçlü bir yapıda olması için elinden geleni yapar.

 

BOĞA BURCU BEBEKLERİ

21 Nisan 30 Nisan tarihleri arasında doğanlar: Yönetici gezegenleri Venüs’ün etkisi altında son derece güzel yüz hatlarına sahip kuvvetli bir bünyeye sahip boğazına düşkün keyifle yemek yiyen damak tadı gelişmiş küçük bir gürmedir. Güler yüzlü sempatik aile bireylerinden çok fazla ilgi ve sevgi beklerler. İnatçı ve dediğim dedik tavırları zaman içinde kendini gösterecektir. Sanatçı bir ruha sahiptir iyi bir müzisyen ya da ressam olabilecek kabileyettedir. Küçük yaştan itibaren ilgi duyduğu alana yönlendirilmesi ve hevesin kırılmaması gereklidir. Bu çocuk kendine olan güveni hitabetinin gücüyle yüksek hedefleri olan ve kararlılıkla belirlediği noktaya ulaşan bir yapıda olacaktır. Başarı onun yaşamının vazgeçilmezidir. Anne baba her zaman ona destek olmalı disiplinli tavırlarıyla kontrolü sağlamalıdır.

01 Mayıs 10 Mayıs tarihleri arasında doğanlar; Boğa özellikleri ile Başağın detaycılığı ve statüye verdiği değeri ruhunda fazlasıyla barındıran bir yapıda olacaktır. Renkler ve seslere karşı aşırı duyarlı olacaktır. Emir cümlelerinden hoşlanmayan ev ortamında değişiklikten hoşlanmayan titiz derli toplu sorumluluk sahibi küçük adam ya da küçük hanım. Matematik zekası kuvvetli çalışkan yetenekli kendini isteklerini net bir şekilde ifade eden konuşkan bilime meraklı araştırmacı sevecen bir karakter. Bu uyumlu çocuk anne babanın ısrarcı tavırları karşısında isyankar tavırlar sergileyebilir. Ona her şeyi sevgiyle öğretmeli ve sabırlı davranmalısınız. Kutsal değerleri olan aile kavramına önem veren saygılı doğasıyla her zaman size gereken duyarlılığı gösteren bir çocuk olacaktır. Anne baba sürekli olarak ona olan sevgisini söz ve davranışlarıyla göstermeli emek verdiği her şeyi takdir ederek gururunu okşamalıdır.

11 Mayıs 20 Mayıs tarihleri arasında doğanlar: Boğa ve Oğlak’ ın inatçı yapısının bileşkesidir adeta. Ciddi bir yüz ifadesi aşırı derece de inatçı istekleri olmadığında çabuk öfkelenen ve çevresindeki herkesi yönlendirebilme gücüne sahip dikkat çekmekten hoşlanan kararlı zeki güven duygusu fazlasıyla gelişmiş bir yapı. Çok çalışkan kendi çalışma düzenini oluşturabilen ve bu tavrının ebeveynler tarafından kabul görmesini isteyen ısrar edildiğinde doğru olanı bile inatla yapmayan lider ruhu yüksek karakterler. Anne baba baskıcı tavırlardan uzak durmalı ve ruhsal olarak onun gelişimine katkıda bulunarak onu anlamaya çalışmalı ve bunu ona mutlaka hissettirmeli. İletişime fazlasıyla önem verilmeli aksi halde aile bireyleri ile arasında bir duvar örer ve bunun aşılması oldukça güç olabilir.

Boğa Burcu Anne: Boğa anneleri, çocukları çok severler. Sevdikleri insanla birlikte güzel çocuklar idealleri arasındadır. Çok iyi birer anne olurlar, Çocuklarına her türlü imkanı ver- meye çalışırlar. Onların Sıhhatli olması iyi eğitim görmeleri için ellerinden geleni yaparlar. Fakat çocukları üzerinde haki- miyet kurmaktan sözlerinin dinlenmesinden de fazlasıyla hoş- lanırlar. Boğa anneleri her zaman çocuklarından saygı ve sevgilerini göstermelerini beklerler. Çocuklarının kendisine güven duyması ve dürüst davranması onlar için çok önemlidir. Kendine ait sıkıntı ve üzüntülerini kesinlikle çocuklarına yan- sıtmaz bu iradesi güçlü anne kendine güvenen ayakları yere sağlam basan çocuklar yetiştirmede olağanüstü yetenek sahi- bidir. BOĞA çocuklarına asla ısrarcı davranmamalı ve yapmak iş- temedikleri ilgi duymadıkları bir konuya zorlamamalısınız.


İKİZLER BURCU BEBEKLERİ

21 Mayıs 31 Mayıs tarihleri arasında doğanlar Yönetici gezegenleri Merkür etkisini taşıyan hareketli neşeli iletişimi kuvvetli zeki çabuk algılayan kavrama yeteneği yüksek yapıdadırlar. Yüksek zekaları ile toplulukları etkileyen hitabet yetenekleri ile yeni sistem ve düzenlemelerin başrolünde olacak oyunculardır. Çabuk hareket eden zekaya önem veren sınırlamalardan hoşlanmayan çok yönlü ve ilgilendiği her konuda fazlasıyla bilgi sahibi olup birden fazla alanda başarılı olabilecek güçlü bir ruh. Duygusal olayları analitik ve adaletli bir şekilde yargılayan hakemlik ederek orta yolun bulunmasına katkıda bulunacak özel bir kişilik. Anne onun temposuna ayak uydurmakta ne kadar zorlansa da onun kendini geliştirme yönündeki arayışlarına destek olmalı ve evde huzurlu bir ortam içinde olmasını mutlaka sağlamalıdır.

01 Haziran 10 Haziran tarihlerinde doğanlar Yönetici gezegeni Merkür ve Terazinin yöneticisi Venüs ‘ün özellikleriyle harmanlanmış güzel ve zeki yaratıcı  sezgisel etrafında gelişen olayları gözlemleyen farkındalığı yüksek hassas duygulu şiirsel konuşma tarzıyla insan ilişkileri kuvvetli yeni ve sıra dışı fikirleriyle kitleleri etkileyebilecek yüksek mevkilerin vazgeçilmez adayı olacak enerjik bir karakter. Aşk ve duygusal konularda çabuk etkilenen ve aynı hızla uzaklaşan kolaylıkla elde ettiği her şeyden kısa sürede uzaklaşan entelektüel bir karakter. Anne baba onunla iletişimde gizliliğe önem göstermeli ve bir başkasının yanında ona eleştiride bulunmamalıdır. Onunla arkadaş olmayı başarmalı ve deneyimlediği her şeyi güvenle onlarla paylaşmasını sağlamalıdır.

11 Haziran 20 Haziran tarihlerinde doğanlar İkizler özellikleri ile Kova’nın inatçılığı ile birleşir. Sevecen duyarlı gereksiz konuşmalardan hoşlanmayan ona cazip gelen konuları paylaşan, Duygularını dile getirmekten çok yazmayı tercih eden kalemi keskin kararlı düşüncelerinin peşinden giden kişisel gelişime önem veren bu yönde yaptığı araştırmalarla insanların sevgi ve desteğini gören bir yapı. Yaşıtlarından daha önce konuşma yeteneğini keşfetmişken aile bireylerinden göreceği en ufak bir baskı onu sessiz kalmaya ve bu özelliğini bilinçli bir şekilde onlardan gizlemesine neden olur. Pratik soğukkanlılığını kaybetmeyen orijinal ve yeni olana olan merakı sayesinde eskimiş önemini yitirmiş düşünce ve konuları değiştirme becerisine sahip bir karakter. Dikkat dağınıklığına karşı zihin jimnastiği yaparak önlem almalı. Anne baba ona yaklaşımında daima hoşgörülü onu dinleyerek kararlarına saygı duyarak hareket etmeli.

İkizler Burcu Anne: İkizler kadını çocuklarına düşkündür. Çocuklarının diliyle konuşabilen annelerdir. Çocuğunun ru- huna hitap eder. İkizler kadını parlak zekası sayesinde cocu- günü kolaylıkla büyütür nasıl bir okşayışla çocuğunu teselli etmeyi biliyorsa bağırmadan da birkaç tatlı sözle çocuğunun üzerinde otorite kurabilir. İ̇kızler çocuklarını asla başkalarının yanında tenkit edip, küçük düşürücü davranışlarda bulunmamalısınız.


YENGEÇ BURCU BEBEKLERİ

21 Haziran 30 Haziran tarihlerinde doğan bebekler Yönetici gezegenleri Ay’ın özelliklerini yoğun olarak taşırlar. Sezgisel yüksek on görülere sahip yaşamını sezgileri doğrultusunda yönlendirebilecek yaşadığı olumlu ve olumsuz her şeyi bilinç altında depolayan ve karakterine yansıtan ailesine düşkün duyarlı hassas sevecen sevgiyle beslenen naif bir yapı. Bu çocuk seslere karşı korkuyla tepki verebilir. Korkularını kontrol altına almalı ve böyle bir durumla karşılaşmaması için elinizden geleni yapmalısınız. Ay’ın burçlardaki 2.5 günlük geçişlerinden fazlasıyla etkilenecek bu çocuk uyku problemleri yaşayabilir. Küçük yaşta benimsediği alışkanlıkları tüm yaşamı boyunca etkili olacaktır. Kendine güven konusunda problemler yaşayabileceğinden, Anne baba küçük yaşlardan itibaren güven duygusunu geliştirmek için gayretli olmalı ve eğitmelerinden de daima bu konuda destek almalıdır.

01 Temmuz 10 Temmuz tarihleri arasında doğanlar Duygusal ve ruhsal olarak öldükça gelişmiş yapıdadırlar. İlk grupta doğanlara göre daha kararlı başladıkları işler için mücadele eden kendini geliştiren eleştirilere gereken cevabı verebilen mücadele etmekten korkmayan karakterlerdir. Her şeye olan derin merakları kaza ve yaralanmalar sebep olabilir. Son derece çalışkan yaşıtlarından çok büyükleri ile iletişim kurabilen evrensel düşünen sosyal okumaya meraklı fakat fazla disiplin söz konusu  olduğunda da tepkisini söyleyen haklarına sahip çıkan oto kontrolü sağlamakta zorluk çekmeyen biri olacaktır. Anne baba ilişkisi onun insan ilişkilerini belirleyici en önemli faktörlerden biri olacaktır. Sorunlarınızı ona yansıtmamayı başarmalı ve ona tepkilerinizi birlikte kararlar alarak yansıtmalısınız.

11 Temmuz 22 Temmuz tarihleri arasında doğanlar Misiık gezegen Neptün’ün özelliklerini yoğun olarak taşırlar. Sevdiklerinin ilgisi ve şefkati ruhsal gelişimleri üzerinde oldukça etkilidir. Müziğe karşı doğuştan gelen yüksek bir kabiliyetleri vardır. Motivasyon problemi küçük yaşlardan itibaren eğitilmeli aksi takdirde ilerleyen zamanla birlikte artacak ve potansiyelini ortaya hakkıyla koymasına engel olacaktır. Kendi eşyalarına karşı aşırı hassas davranacak ve kimsenin ona ait olan bir şeyle izni olmadan ilgilenmesine müsaade etmeyecektir. Bu çocuk tertip düzen konusunda oldukça rahat davranacağından mikrobik olaylara karşı hassasiyet gösterecek özellikle de mide ve bağırsaklarla ilgili problemler söz konusu olabilecektir. Anne ile iletişimi babasına göre çok daha kuvvetli olacaktır. Babanın otoritesi içine kapanmasına sebebiyet verebilir duygusal olarak yalnızlık duygusuna kapanabilir dikkatli davranılmalı.

Yengeç Burcu Anne: Yengeç burcu kadını çocuk sahibi ol- düktan sonra bambaşka bir ruh haline bürünür. Her şeyi co- çüğü olur her şey çocuğuna göre düzen alır yaşamında. anneleri çocuklarının her şeyi ile ilgilenirler. Sağlıklarından giyimlerine eğitim beslenme ve oyuncaklarına kadar her şeyi düşünürler. Annelik duyguları çok gelişmiş olduğundan çocukları ile doğal bir iletişim yetenekleri vardır. Yengeç Burcu çocuğuna kendi korku ve kaygılarınızı yan- sıtmamaya çok özen göstermelisiniz. Kendinizde rahatsız olduğunuz alışkanlıklarınızın onda var olmasını istemiyorsanız şayet!


ASLAN BURCU BEBEKLERİ

23 Temmuz 1 Ağustos tarihleri arasında doğanlar Yönetici gezegenleri Güneş’in tüm ihtişamını taşırlar. Liderlik gücüne sahip cesur cana yakın cömert ve neşeli bir yapı. Korkusuz doğası yüzünden küçük yaşlardan itibaren cesaret gösteren konularda ön planda olacaktır. Okul hayatı oldukça başarılı geçecek verilen görevleri başarıyla yerine getirecektir. Neşeli ve kendine özgü ifade tarzıyla öğretmenlerinin sevgisini kendine yöneltecektir. Kardeşleri varsa problem yaşayabilir onlarla anne babasının sevgisini paylaşmaktan hoşlanmayacak ve huzursuzluk çıkartacaktır. Anne baba onunla kardeşi arasındaki sevgiyi dengelemeli ve ona her zaman paylaşma konusunda telkinlerde bulunmalıdır. Aksi halde oldukça bencil ve ben merkezli bir yapıya bürünebilir.

02 Ağustos 12 Ağustos tarihleri arasında doğanlar Yay’ın araştırmacı özelliklerini de yansıtacaklardır. İç dünyaları oldukça renkli ve geniştir. Yaratıcı yönleri çok kuvvetlidir. Henüz küçük bir bebekken yüzünde ki bin bir sürat mimikleri dikkatleri üzerine toplaması için yeterlidir. Kültürlü araştıran okuyan yüksek idealleri olan maddi konularda oldukça şanslı maddeye önem veren kişilikler olacaktır. Öfkeli hırçın ve ikna edilmesi zor yanları ebeveynler için oldukça zorlayıcı olacaktır. Eleştiriden kesinlikle hoşlanmaz. Anne baba daima sevecen davranarak ikna yoluyla hırçın tavırlarını aşmasına yardımcı olabilir.

13 Ağustos 23 Ağustos tarihler arasında doğanlar Aslan özelliklerini Koç’un tez canlı yapısıyla birleştirir. Son derece hareketli uykusuz yemek konusunda inatçı bitmek bilmeyen kuvvetli bir enerji fiziksel olarak güçlü yapıda çocuklardır. Oldukça dürüsttür ve herkesten aynı dürüstlüğü beklerler bunu göremediğinde ise agresifleşir ve sert tepkiler gösterir. Fiziksel görünümü onun için oldukça önemlidir. Hayal gücünün kuvvetini küçük yaşlarda şekillendirmeye başlar lüksü sever renkler konusunda oldukça zevklidir. Bireysel kararlar alan başkalarının etkisi altında kalmadan inandığı değerlerin peşinden giden güçlü bir karakter. Anne baba onunla arkadaşlık seviyesini belli ölçülerle korumalıdır. Aksi halde  belli bir süre sonra size arkadaşlarına davrandığı gibi davranıp kontrolü altında tutmaya çalışabilir.

Aslan Burcu Anne: Aslan kadını çocuklarını çok sevecektir. Çocukları onun bu derin sevgisini çabucak sezecektir, Çocuk- larının fevkalade yetişmelerini iyi eğitim görmelerini ve hayatta değerli olan her şeye sahip olmalarını isteyecektir. Çocukları konusunda oldukça sabırlı olduğu içinde iyi bir öğretmen gibi onlara gerekli olan her şeyi büyük bir sabırla öğretecektir. Adeta dışı bir Aslan gibi yavrularını koruyacak onlara ilişecek birileri olursa kükreyip saldıracaktır. Aslan burcunda doğan çocukları dinlemeli, onların düşünce ve fikirlerine değer verdiğinizi hissettirmelisiniz. Aksi oldu- gunda öz güven duygusu yerini hırsa bırakır ve kendini anlat- mak dikkat çekmek için çok farklı ve doğruluğu tartışılan davranışlar içine girecektir.


BAŞAK BURCU BEBEKLERİ

24 Ağustos 3 Eylül tarihleri arasında doğanlar Yönetici gezegen Merkür’ün etkisiyle müthiş bir zekaya sahiptirler. Eşsiz zekası sayesinde çabuk öğrenen yabancı dil konusunda yetenekli konsantrasyonu yüksek becerikli ellere sahip bir yapı. Bu çocuk kararlı temiz düzenli ortamlardan hoşlanacak ve bulunduğu her ortama da tertip düzen getirecektir. Çevresinde olup biten her şeye meraklı analitik düşünen tıbbi konularda başarılı olabilecek. Merhametli saygılı asıl bir ruha sahiptir. Anne babasından daima desteklenmeyi bekler. Haksız yapılan eleştirileri asla unutmaz susar ve bunun karşılığını eleştirildiği alanda kendini geliştirerek günü geldiğinde verir. Anne ve baba çocukla arasındaki saygı derecesini iyi belirlemeli. Bu çocuk son derece saygılı olacağı için sizden de ona saygı duymanızı bekleyecektir.

04 Eylül 13 Eylül tarihleri arasında doğanlar Başak özellikleri Oğlak’ ın kuşkucu yanlarıyla birleşir. Bu bebek sevdiklerine derin duygularla bağlıdır. Dış çıkarma dönemi son derece sancılı olacaktır. Dış sağlığına her zaman dikkat etmelidir. Son derece disiplinli çalışkan yardımsever ve iş birlikçidir. Okul hayatında bu tavırları sayesinde arkadaş ve öğretmenlerin takdirini kazacaktır. Sürekli mükemmel işler yapma isteği ruhsal olarak yıpranmasına neden olabilir. Eğitim hayatına gereken özen gösterilmezse eğitim hayatları yarım kalabilir. Finans ve finans konularında çok yeteneklidirler bu alanda büyük başarılara imza atabilirler. Anne baba onun ruhunu anlayarak onun dilini konuşabilmeyi başarabilmeliler.  

14 Eylül 23 Eylül tarihleri arasında doğanlar, Başak özelliklerini Boğa’nın olumlu enerjileriyle birlikte taşırlar. Merhametli hayvan sever sanatçı bir ruha sahiptirler. Güzel bir sese sahiptirler sanatın birkaç dalıyla ilgili yetenekli çocuklardır. Dışa dönük konuşkan sorularla merak ettikleri konuların cevabını arayan bulana kadar da ısrar eden karakterlerdir. Aşka bakış açıları mantıktan çok duygularla belirlenir. Daha önce yapılmamış ilklerle dünya çapında isim yapabilirler. Bu özel çocuğun her anında yanında olmalı ona gereken zamanı ayırmalısınız. Başarılı bir modacı ve şehirleri yaratıcılığıyla giydiren bir mimar olabilir.

Başak Burcu Anne: Başak burcunda doğan kadın iyi bir an- nedir. O çocuklarına iyi bakar ve itina gösterir. Çocuklarının sağlıklı temiz terbiyeli dürüst ve bilgili olmaları için elinden geleni yapar. Çocuklarının kendini saymasını da büyük bir üs- talıkla sağlar. Neşesi dostluğu samimiyeti sayesinde de çocuk- larıyla arasında çok derin ve güzel bir sevgi bağı oluşturur. Başak burcu çocukları disiplinli bir tabiata sahiptir. Onu ki- sitlar, eleştirir, yüksek sesle tenkit ederseniz tepkisini öfke ile dışa vurmaz içine kapanır ve yeteneklerini ortaya koyamaz.

 

TERAZİ BURCU BEBEKLERİ

24 Eylül 3 Ekim tarihleri arasında doğanlar Venüs etkisi altında fiziksel olarak öldükça güzel asil ve hayatın tümüyle ilgili yapıdadırlar. Doğduğu andan itibaren çevresine uyum sağlayan bu bebek bir süre sonra uykusuzluk problemi yaşayarak hem kendini hem de ailesini fazlasıyla yorabilir. Yattığı odanın yeterince havalandırılmış olmasına ve uygun pastel renklerin kullanıldığına dikkat etmelisiniz. Bu çocuk parlak zekasıyla fikir tartışmaları içinde bulunacak ve kendini bu şekilde geliştirecektir. Başarılı bir diplomat ve avukat olabilir. Küçük yaşlardan itibaren kendi haklarını savunduğu gibi başkalarının hakkını da savunacaktır. Anne babasıyla oldukça güzel iletişim kuracak bu çocuk ailede olası problemlerin ortadan kaldırılması için anne babaya duyduğu sonsuz sevgisiyle rehberlik edecektir.

4 Ekim 2012 13 Ekim tarihleri arasında doğanlar Kova etkileri taşırlar. Doğuştan araştırmacı zamanın bir adım ilerisindeki konulara yönelen üretken bilimsel çalışmalarla dünya düzenine yenilikler katacak zeki karakterlerdir. Aile büyüklerinin ona yaklaşımı oldukça önemlidir alışıla geldik kalıpların içine sokulması yetenekleri açısından oldukça sakıncalıdır. Çok kalabalık ortamlardan hoşlanmayacak sessiz sakin ortamları tercih edecektir. Anne baba onunla fikir tartışmaları uzun konuşmalar yapmalı ve onun ilgi duyduğu alanlara yönelerek onun gelişimine katkıda bulunmak için kendilerini muhakkak eğitmelidirler.

14 Ekim 23 Ekim tarihleri arasında doğanlar İkizler’den aldıkları etkilerle çok konuşkan hareketli oyunculuk yeteneği yüksek yapıdadırlar. Yüksek sesle konuşan aile bireylerinden rahatsız olur ve huzursuz davranışlar sergilemeye başlar. Kuvvetli zekası ile kısa bir süre içinde net bir şekilde konuşmaya başlar. Geliştirmesi gereken yani kararsızlığıdır. Kendine olan güven yeteneklerini arttıracaktır. Başarılı bir dekoratör ve moda tasarımcısı olabilirler. Anne baba yüz ifadesinden onun ruh halini anlayarak davranışlarını buna göre belirlemeli.

Terazi Burcu Anne: Çocukları ile iletişimi öylesine mükemmeldir ki çocuklarının sıkılıp yapmaktan hoşlanmayacağı ders çalışmak sınava hazırlanmak gibi daha bir çok konuyu onlar için eğlenceli hale getirip zevkle yapmalarını sağlayacak tır. Terazi annesi her zaman çocuklarını can kulağı ile dinler ve onları önemsediğini tüm benliği ile hissettirir. Terazi çocukları kırılgan bir yapıya sahip olurlar. Yüksek ses tonu, şiddetli ikazlar, onları korkutur ve sizler tarafından sevilmediği düşüncesini yaşam boyu taşımalarına sebep olur.

 

AKREP BURCU BEBEKLERİ

24 Ekim 2 Kasım tarihleri arasında doğanlar Aşırı hırslı ve tutkuları kuvvetli yapıdadırlar. Cesur mistik ruhsal enerjileri kuvvetli çevresindeki kişilerin zihinlerini okuyan çocuklardır. Konuşmayı kısa sürede öğrenirler. Kendi kendilerine oynayan sakin yapıdadırlar. Bu küçük bilgeden hiçbir şeyi saklayamazsınız sakladığınızı anladığı anda bunun acısınız sizden çıkaracaktır. Okul hayatında arkadaşlarıyla kendi gizliliğine verdiği önemden dolayı problemler yaşayacaktır. Başarılı bir asker ya da genetik bilimde çok başarılı bir doktor olabilirler.

3 Kasım 12 Kasım tarihleri arasında doğanlar Akrep özellikleri Neptün den aldığı etkilerle daha merhametli ve sanatsal yetenekleri gelişmiş duyarlı bir yapı verir. Bilinmeye olan derin bir ilgi ve merak vardır. Son derece uysal uykusu düzenli aç kaldığında huysuzlanmasının dışında sakin bir bebek. Ailesine büyük bir aşkla bağlıdır. Edebi yönü oldukça gelişmiştir yaratıcı düşüncelerini kitaplaştıran önemli bir yazar uzay mühendisi yada başarılı bir denizci olabilir. Yeni fikir ve keşifleri ile çok önemli başarılar gerçekleştirecektir.

Akrep Burcu Anne: Akrep anne çocuklarını en iyi şekilde yetiştirmek için her türlü özverili davranışı gerçekleştirir. Co- cuklarını daha küçük yaştan itibaren sorumluluk sahibi olmaya yöneltirler. Akrep çocuklarına anne ve baba aynı şekilde yaklaşımlarda bulunmalı, bir taraf baskı yaparken diğer taraf daha özgür yak- lasimlar içinde bulunursa ilerleyen yaşlarla birlikte anne-baba olarak bu çocuğun üzerinde otoritenizi sağlamakta zorlanabilirsiniz.


YAY BURCU BEBEKLERİ

23 Kasım 30 Kasım tarihlerinde doğanlar  Iyimserlikleri ile insan ilişkilerini değiştirebilecek birlik ve beraberlik mesajını toplumlara iletebilecek bebeklerdir. Çok şanslıdırlar isteklerini zorlanmadan şansları yardımıyla elde ederler. İştahlı kuvvetli bir bünyeye sahip iradesi kuvvetli yapıdadırlar. Ailesinden beklediği ilgiyi göremediği anda sevimlilikleri ile tüm dikkatleri üzerlerine toplamayı başarırlar. Konuşma kabiliyetleri ve haksızlığa karşı diplomatik tavırlarıyla politikada önemli yerlere gelebilirler. Dürüst karakterleri sayesinde artık kabul gören yanlışları düzeltebilecek yapılanmalar gerçekleştirebilirler. Anne baba bu çocuğun merakından dolayı tedbirli olmalı ve onu sürekli gözlemleyerek olası aksiliklerin önüne geçmeye çalışmalı.

1 Aralık 10 Aralık tarihleri arasında doğanlar, Yay özellikleri Koç la birleşmeye başlar enerjik kıpır kıpır araştıran dokunan öğrenmeye meraklı soracak soruları hiç bitmeyen çabuk konuşan spordan hoşlanan bir yapı ortaya çıkar. Sahip olduğu enerjiyi harcayacak bir aktivitenin içinde olmazsa eğitim hayatında problemler yaşanabilir. Çok cesurdurlar risk gereken işlerde değerlendirmeleri tahminleri oldukça kuvvetlidir. Yabancı dil öğrenme kabiliyetleri çok kuvvetlidir. Çevirmenlik büyük elçilik ve akademisyenlikte çok başarılı olabilirler. Bu cesaretli çocuğu anne babası karşılaşabileceği zararlara karşı uyarmalı ve fanatik düşüncelerin zihninde şekillenmemesi için elinden geleni yapmalıdır.

11 Aralık 21 Aralık tarihleri arasında doğanlar Güneş gibi dünyanın karanlıklarını aydınlatmak için görevlidirler. Baskı altında tutulmaktan çok fazla öpülüp sevilmekten sıkılırlar. Aşk ilişkilerinde oldukça talihlidirler. Hedefleri çok yüksektir yıldızlar gibi yaklaştıkça uzaklaşan ve bu onları daha da araştırmaya sevk eden büyük bir güçtür. Dini inançları son derece kuvvetli olan bu çocuk din görevlisi olabileceği gibi on yargıları yıkan farklı yaklaşımlarıyla medya sektöründe önemli bir lider olabilir. Anne babayla iletişimi her zaman kuvvetli olacak bu çocuğun yaşından büyük sözler sarf etmesi hoş görü ile karşılanmalı ve sürekli olarak anne baba desteğini hissettirecek tavırlar sergilemeli.

Yay Burcu Anne: Çocuklarını kendine has uygulamalarla yetiştirir. Çocuklarına arkadaş gibi davranır. Çok küçük yas- lardan itibaren çocuğu ile güçlü bağlar kurar ve ilerleyen zaman içinde sorunlar yaşansa da çocuğunun en iyi arkadaşı olmayı daima başarır.
Yay burcu çocuğu oldukça enerjik bir doğaya sahiptir. Enerjisini dengelemeyi küçük yaşlardan itibaren kazandırmak için onu mutlaka ilgi duyacağı bir spor aktivitesine yönlendirmelisiniz.

 
OĞLAK BURCU BEBEKLERİ

22 Aralık 31 Aralık tarihleri arasında doğanlar Son derece disiplinli otoriter çok çalışkan ve sabırlı bir yapıdadırlar. Aklı başında olgun tavırları sizi oldukça şaşırtacaktır. Derin duygulara sahiptir sezgileri yaşam rotasını belirlemede ona rehberlik edecek kadar kuvvetlidir. Sahip olduğu olgunluk okul hayatında arkadaşları ile uyum sağlaması konusunda sorunlar yaratabilir. Hayatı ciddiyetle değerlendirmesi ve yüksek sorumluluk duygusu onu er yada geç belirlediği hedefe ulaştırır. Aşk hayatında geçici heveslerin peşinde olmaz ve büyük bir mutluluk deneyimleyecektir. Bankacılık ve bilişim teknolojisinde başarılı projelerin liderliğini üstlenebilirler.

01 Ocak 10 Ocak tarihleri arasında doğanlar Venüs’ün sevgisiyle daha neşeli cana yakın ve sevgiye değer veren yapıda olurlar. Uslu isteklerini sessiz gözyaşlarıyla belli eden renkli oyuncaklardan hoşlanan keyifli bebeklerdir. Anne babasına karşı son derece saygılı söz dinleyen onların fikirlerine önem ve değer veren bir karakterdedir. Küçük yaşlarından itibaren statüye ve maddiyata önem vermeye başlar ve bu konuda oldukça şanslıdır. Ailesinden aldığı manevi destekle meslek yaşamında güvenle ilerler. Başarılı bir doktor ve öğretmen olabileceği gibi ticari hayatta da başarı sağlayabilir.

11 Ocak 20 Ocak tarihleri arasında doğanlar Merkür’den aldıkları etkilerle etkileyici bir zekaya sahiptirler. Büyümüşte küçülmüş tabiri onun için söylenmiştir diyebiliriz. Kendinden emin tepkileri anne babasını şaşırtacaktır. Çocukça şımarıklıklar sergilemez, Ailesine kendinin önemli bir karakter olduğunu fazlasıyla hissettirecektir. İnatçı yapısı istemediği bir şeyi yapmasına imkan tanımayacaktır. Anne baba bu konuda oldukça hassas davranmalı ve onun sevdiği keyif aldığı konularla isteklerini yaptırmaya çalışmalıdır. Zeki pratik ve detaylara önem veren bu çocuk dikkat gerektiren işlerde çok başarılı olabilir. Müfettişlik Yönetim kurulu başkanlığı gibi…

Oğlak Burcu Anne: Duygularını göstermekten çekinen Oğlak kadını çocukları söz konusu olduğunda sevgisini ço- mertçe sergilemekten kaçınmaz. Çocuğunun her ihtiyacını büyük bir sabırla gerçekleştirir ve çok adildir. Çocukları için yapamayacağı hiçbir şey yoktur.
Oğlak çocukları genellikle duygularını ifade etmekte zor- lanırlar. Onlarla iletişime yaşam boyunca çok önem vermeli, duygularını bastırmadan ifade etmeleri için çaba göstermelisiniz.

 

KOVA BURCU BEBEKLERİ

21 Ocak 30 Ocak tarihleri arasında doğanlar Değişimlerin efendisi Uranus’un etkisi altındadırlar. Toplumları değiştirecek mücadeleci bir ruha sahip, Doğaya insan ilişkilerine önem veren dahi bebekler. Tatlı yaramazlıkları olan çok yönlü teknolojik eşyalarla ilgili sevimli cana yakın karakterlerdir. Onun ne yapacağını tahmin etmek neredeyse imkansızdır. Bir gün çok keyifli ve uyumluyken ertesi gün son derece huzursuz tavırlar sergileyebilir. Okul hayatlarında anne yada öğretmenlerin yönlendirmesinden çok kendi tarzlarıyla çalışmayı seveceklerdir müdahale edildiği takdirde tepki verir ve o parlak zekasına rağmen başarısız olabilir. Bilgisayar ve elektronik mühendisi olabilir. Sürekli olarak kendini geliştirip araştırma yapabileceği işlerde başarısız olması imkansızdır.

31 Ocak 8 Şubat tarihleri arasında doğanlar Uranus’e İletişimin patronu Merkür de katılır. Zeka zeka zeka, Çok yönlü uykusunda bile dinlenemeyen büyük bir enerji. Bu bebek çok kısa sürede konuşur ve hareketli yapısıyla görenleri hayrete düşürür. Geleneksel aile hayatı ona sıkıcı gelecektir. Bağımsızlığına son derece düşkündür. Okul hayatında dışarıdan aşırı müdahalelere maruz kalmadığı sürece sorumluluklarını başarıyla yerine getirecektir. Basın yayın reklamcılık ve televizyon alanlarında oldukça başarılı olabilir.

9 Şubat 18 Şubat tarihleri arasında doğanlar Terazinin uyum ve dengeli yapısından etkilenirler. Sessiz sevecen beden dilini oldukça iyi kullanan paylaşımcı bebeklerdir. İnsancıl yanları çok gelişmiştir. Sevdiklerine büyük bir tutkuyla bağlıdırlar. Şımartilmaktan hoşlanırlar. Anne babası bu konuda sınırları iyi belirleyebilmeli. Karşınızda son derece zeki ve nerede nasıl davranması gerektiğini bilen bir çocuk var. Özgürlüğü sonuna kadar verip bir anda sınırlamalar getirmeye kalkarsanız size karşı tepkisi oldukça şiddetli olacaktır. Başarılı bir araştırmacı oyuncu ve moda dünyasına yön veren bir tasarımcı olabilir.

Kova Burcu Anne: Bu burcun kadını çok moderndir ve çağı yakalayıp çocuğunun da onun ilgi alanlarına yönelmesini ister zaman zaman çocuklarının üzerinde baskıcı tutumlar sergile- mesi de olasıdır. Kendi isteklerini çocuğunun üzerinde kül- lanma eğilimi ilerleyen yaşlarda çocukla iletişimde problemlere sebep olabilir. Kova burcu çocuğu çok yönlüdür. Ona yedi yaşına kadar özgürlük tanımalı, ilgi duyduğu alanlarda onu desteklemeli, sıkılıp uzaklaştığında da ısrarcı davranmamalı, yeteneklerini ortaya koyması için şans vermeli, deneme-yanılma yöntemi ile kendini keşfetmesine yardımcı olmalısınız.

 

BALIK BURCU BEBEKLERİ

19 Şubat 29 Şubat tarihlerinde doğanlar Neptün’ün tüm özelliklerini taşırlar. Hayal dünyaları çok geniştir. Çok hassas alıngan sezgisel yapıdadırlar. Ruh halleri ve davranışları oldukça değişkendir. Sakin ve sessiz bir doğaları vardır. Uyku problemi çekmezler fakat uyudukları yerde gürültü olmamalıdır. Masal ve hikayeler dinlemekten keyif alırlar. Son derece dürüst yaratıcı gücü yüksek yetenekli çocuklardır. Psikoloji ve psikiyatri alanlarında önemli birer uzman olabilirler. Anne babayla ilişkileri çok güçlüdür. Ebeveynlerin sevgisini istismar edebilir. Anne baba hayır kelimesini doğru bir ifadeyle ona karşı kullanmayı bilmelidir.

01 Mart 10 Mart tarihleri arasında doğanlar Ay’ ın enerjisini yoğun olarak yaşarlar. Kendi halinde keyifli bir bebektir. Ailelerine düşkün iyi niyetli insan ilişkilerinde başarılı yapıda çocuklardır. Hayal ile gerçeği karıştırabilirler. Doğru kararları alabilmeleri için ailenin desteği ve kişisel gelişimine katkıda bulunması şarttır. Güzel yüzleri masum bakışları ile çevrelerinin ilgi odağı olmayı başarırlar. Kardeşi varsa ona güçlü duygularla bağlıdır. Başarılı bir müzisyen Edebiyatçı ve iletişim sektöründe önemli bir görevde yer alabilirler.

11 Mart 20 Mart tarihleri arasında doğanlar; Sevgi dolu ve sabırsız bir yapıda olurlar. Onunla iletişimde dengeyi sağlamak oldukça güçtür. Duygularını çok net ifade eder. Açık fikirleri ile kendini oldukça güzel ifade eder. Duygularını kelimelere dökmekte bir üstadır. Anne babasının ilgisinin tam anlamıyla farkına varmasıyla birlikte onların zayıf yönlerini de keşfeder ve deyim yerindeyse onları parmağının ucunda oynatır. İlerleyen zamanla birlikte olgunlaşır ve ailesinin maddi manevi yanında olur. Mistik konulara olan ilgisi onu bu alanda ki mesleklere yönlendirebilir. Astroloji ve sıfacılıkta önemli bir noktaya ulaşabilir.

Balık Burcu Anne: Balık kadını için yuvası çocukları onun kutsaldır ve bu değerleri için büyük fedakarlıklar yapmaktan kaçınmaz. Çocuklarını çok sever ve şımartir her istediklerini vermeye çalışır. O fazla sevgi yüzünden çocuklarını terbiye ko- nusunda ilerleyen zamanla zorlanır. Balık burcu çocuğuna baskıcı tavırlar sergilemekten, yaptıklarını görmezden gelmekten ve onu başka bir kalıbın içine sokmaktan kaçınmalısınız. Ne fazla otoriter, ne fazla özgür ikisinin arasındaki dengeyi sağlıklı bir şekilde kurmayı başarmalısınız.

 

Burçlar ve Astroloji hakkında detaylı bilgi için AstrodehA adresini ziyaret edebilirsiniz.

Gökler rehberiniz yolunuz ışık olsun...
Dr.Astrolog Şenay Devi YANGEL