Merve Hanımın Doğum Hikayesi

Merve Hanımın oğlunu kucağına alış hikayesi. Normal doğum ile gerçekleşen güzel bir doğum öyküsünü okumak istermisiniz?

27 Mayıs'ta gece saatlerinde bebeğimin ilk belirtileri başladı. Fakat ilk hamileliğim olduğu için bilmiyordum. 12'de başlamıştı. Daha düne kadar  hiç belirtilerim bile yoktu, doktorum bebeğimin doğum pozisyonunu aldığını söyledi her an doğum olabileceğini anlatmıştı.

O gece annemdeyim hiç bir şeyim yoktu. Evime geldiğimde hafif, çok hafif  bir kaşık ağrım oldu ama nereden bilebilirim işte her neyse eşim gece geç geliyordu ben uyudum 2'de eşim geldi birşeyler yedik yattım.

merve hanimin dogumu

Saat 4'te uyandım sağ tarafımdan bir ağrı rahatsız ediyordu beni öyle böyle derken ben yine uyumuşum bu sefer sabah ezanına kalktım daha da şiddetliydi ağrım. Saat 6'ya kadar bekledim en sonunda banyoya gittim işaret geldi.

Ağladım korkuyordum nasıl olacak diye birde normal doğum videoları izlemiştim. Hemen eşimi  kaldırdım garibim fırladı yataktan hemen giyinmeye  başladı uyku sersemi  annemi aradık hemen hastaneye gitmedim suni sancı verirler diye. Saat 9'a kadar evde ağrı çektim sonra kayınvalidemi aradık hastaneye gidiyoruz diye oda yetişti sonra bize.

Hastaneye gittim ebe bütün ağrını evde geçirmişsin artık doğum başlamış  dedi 7 -8 cm açılmam vardı NST'ye bağladılar ağrı 100 çıktı hemen doğuma aldılar 9.30'da doğuma girdim 10 dk sonra oğlum geldi dünyaya minicik elleri ayakları vardı ona bakıp bu benim oğlum benim canım herşeyim dedim :)

Rabbim öyle büyük ki arkadaşlar 1 sene çocuğum olmadı allah hayırlısını verdi bize ve hamileliğim son ayı sorunlu geçti ama buna rağmen normal doğum yaptım şükürler olsun şimdi  2 aylık güzeller güzeli yakışıklı  bir oğlum var.


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>