Ayşenur Hanımın Doğum Hikayesi

Takipçimiz Ayşenur Hanım çok kolay geçen normal doğum hikayesini okuduğunuzda sizde aslında doğumun çok korkmamanız gereken bir durum olduğunu daha iyi anlayacaksınız.

Günlerden Cuma idi. 38. haftama yeni girmiştim. Doktor kontrolüm vardı çok şükür herşey çok iyiydi ama ben normal doğumdan çok korkuyodum üstelikte vajinismus hastasıydım kendi kendime yenmeye çalşmış ve büyük ölçüde başarmıştım (ki hamile kalabildim).

Doktor korkumu bildiği için Salı günü gel doğum şekline karar verelim dedi. Kendi kendime bir türlü kara veremiyordum. Pazar günü içimde öyle bir enerji vardıki evde duramadım eşimle saatlerce AVM'de dolaştık :) Gece olduğunda uykuya dalamıyordum devamlı uyanıp durdum.

normal dogum oykusu

Sabah 5 civarı bir ağrıyla uyandım ama çok hafifti. Sonra saat 9'a kadar bekledim. Ağrı düzenli gelmeye başlamıştı. Eşimle hemen doktora gittik NST'ye bağladılar ama nst de sancım çıkmıyordu. Doktor muayene ettiğinde 1 cm açıklık olduğunu normal doğum yapabileceğimi söyledi bende bir cesaret kabul ettim.

Doktorum 2 saat sonra tekrar bakalım dedi. Bu 2 saat içerisinde açılmam 3 cm olmuştu ve yatışımı gerçekleştirdiler. Saat 15.00 civarı doktorum tekrar muayne etti açılma 4 cm olmuştu. Ebeler suni sancı verelim daha çabuk gerçekleşir doğum dediler ama ben her defasında reddettim  ama ne suyum geliyordu ne de bebek aşağıya iniyordu.

Sonunda suyumu patlattılar ve akşam 9 gibi o muhteşem olay gerçekleşti sadece 10 dakika içerisinde oğlusumu kucağıma aldım. Onu ilk gören ben oldum. ALLAH isteyen herkese bu mutluluğu nasip etsin İnşallah...


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>