Bir Masalım Var

Takipçimiz Özlem Hanımın kızını kucağına alma öyküsünü bizimle paylaşıyor. Masal bebegin epidural anestezi ile dünyaya nasıl geldiğini öğrenmek istermisiniz :)

Hep normal doğum istedim 32. Haftada doktorum bebeğin ters olduğunu ama dönebileceğini söylediğinde şok oldum.

38. Haftada doktor artık dönmez dedi ve benim normal doğum istediğimi bildiği için bekleyebiliriz ama risk var dediğinde tek sorduğum epidural yapar mısınız oldu... Doktorumdan evet cevabını aldım ve biz başladık hazırlıklara; derken o gün geldi ve biz yola çıktık.

masal bebek

Hastaneye vardığımızda hazırlıklar yapıldı ve ben ne olduğunu anlamadan ameliyathanedeydim. Krater takıldı doktorum korkuyor musun dediğinde hayır çok heycanlıyım dedim ve çok az kaldı dedi.  

Ben ufak bir sallantı hissettim ve bebeğim doğmuştu. Ama ters giden birşeyler olmalıydı herkes koşturuyor bir telaş en son doktor bir bebeği ağlatamadınız mı dedi ben şaşkınca etrafa bakınıyorum sonra bir ağlama sesi.

Doktorum Masal'ı annesine verin dedi hemen sol omzuma yatırdılar tek söylediğim ağlayarak Allahım çok güzel oldu. Sonra meleğimi aldılar yıkadılar giydirdiler ve benden önce odamıza götürdüler.

Şimdi 6 aylık dünya tatlısı bir Masal'ım var. Bizim aşk Masal'ımiz rabbim isteyen herkese nasip etsin...


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>