Eşinize Hamile Olduğunuzu Söylemenin Yolları

Hamilelik haberi belki de herkesin hayatında aldığı en güzel haberdir. Elbette eşler için bu haber çok daha kıymetli ve özel oluyor. Uzun zamandır hamilelik haberi almayı bekleyen eşler tatlı bir sürpriz eşliğinde baba olacağı haberini almayı hak etmiyor mu? O halde kolları sıvayın ve siz de güzel bir sürpriz eşliğinde bu haberi verin!

Planlı hamileliklerde hayal edilen neticeyi elde etmek elbette başlı başına bir sürpriz oluyor. Hamilelikten ilk haberdar olan haliyle kadınlardır. Kadınlar bu müjdeli haberi eşlerine bir sürpriz eşliğinde vermek ister. Bir başka deyişle hamileliği eşlerinin unutamayacakları bir şekilde öğrenmek ister. Peki, hamile olduğunu söylemek için hangi fikirler uygulanabilir? İşte sizin için birkaç fikir!

romantik masa

1- Güzel Bir Akşam Yemeği

Eşiniz için evde güzel bir akşam yemeği hazırlayabilirsiniz. Bu fikri dışarıda sıklıkla gittiğiniz bir restorasyon rezervasyon yaptırarak da uygulayabilirsiniz. Yemek esnasında evliliğinizden ve ilişkinizden konuşun. Sonrasında da eşinize bir bebeğinizin olacağı müjdesini verebilirsiniz. Bu sayede unutmayacağı bir şekilde baba olacağını öğrenmiş olacak!

mesaj yollamak

2- Beklenmedik Bir Haber!

Bu fikrimiz de akşamı dahi bekleyemeyen sabırsız anne adayları için. Hamile olduğunuzu eşinize faks çekerek ya da bir sosyal medya hesaplarınızdan veya sms mesajı göndererek söyleyebilirsiniz. Elbette ilk etapta gördüğüne inanamayacaktır. Şaka yaptığınızı dahi düşünebilir! Fakat sonrasında şaşkınlığı geçecek ve sevinçten havaya uçacaktır.

hediye paketi

3- Sevimli Bir Koli

Bir diğer fikir de eşinizin bu haberi hemen öğrenmesi için uygulanabilir. En yakın mağazadan küçük bir bebek kıyafeti alın. Bir emzik, patik, küçük bir tulum ya da bebek battaniyesi olabilir. Bu eşyayı kutuya koyun ve kargo ile eşinizin iş yerine gönderin. Paketi açtığında baba olacağını anlaması birkaç dakika sürebilir.

surpriz pankart

4- “Ben Geliyorum”

Eşine sürpriz yapmak isteyenler için uygulanabilecek bir diğer fikir de bebeğinizin ağzından eşinize bir mesaj göndermenizdir. “Baba, ben geliyorum” ya da “9 ay sonra kucağında olacağım” gibi sevimli ifadeler yazan hazır pankartlar var. Bunlardan alarak eşinize gönderebilirsiniz. Ya da evinizi bu küçük pankartlar ile donatabilirsiniz.

buyuk aile surprizi

5- Tüm Aileyi Toplayın!

Eşinizin baba olacağı haberini tüm ailesi ve sevdikleri ile paylaşmasını sağlamak istiyorsanız bir organizasyon yapın. Tüm aile bireylerini ve eşinizin en yakın arkadaşlarını toplayın. Eşiniz eve geldiğinde hep bir ağızdan “baba olacaksın” nidaları yükseldiğinde şaşkınlığını gizlemeyecektir. Bu anı hayatı boyunca unutmayacağından emin olabilirsiniz.

gebelik testi cubugu

6- Dolaysız Mesaj!

Bu fikir en çok uygulananlar arasında! Gebelik testi çubuğunu paketleyip eşinize hediye olarak verebilirsiniz. Çift çizgili o çubuk zaten başlı başına bir müjde! Eşiniz bu şekilde haberi dolaysız yoldan direkt olarak öğrenebilir.