Eda Hanımın Doğum Öyküsü

Merhaba ben Eda .. Bir de benim doğum hikayem olsun istedim. Hamileliğimi öğrenme öncesi hikayem çok garip çünkü 2 ay üst işte adet görmediğim için doktora gittim ve doktorum bana menapoz başlangıcı olduğunu söyledi dünyam kararmıştı ve adet söktürücü verdi.

Doktorum adet görememe halinde doğum kontrol hapı kullanacağımı, hatta iğneli tedavi yapacağını söyledi. Evet 21 yasındayım ve 2 senelik evliyim daha çocuk düşünmüyordum ama ne kadar büyük bir hayal kırıklığına uğradığımı bilemezsiniz.

Bir gün annemdeyken ilacımı alacaktım ki annem kızım bir gebelik testi yap belki hamile olduğun için adet görmüyorsundur dedi önce bunun imkansız olduğunu düşündüm daha sonra eşime test aldırdım. Ve sonuç pozitifti :) Testin yanlış olduğunu düşünerek bir daha yaptım ve sonuç yine pozitifti.  Ertesi gün doktorum Narin hanım ile tanıştım ve onaylanmıştı, hamileydim...

yeni dogmus kiz bebek

Bana menopoz teşhisi koyan doktora hakkımı asla helal etmiyorum. Derken hamileliğimin 2. Ayında kayınpederimi kaybettik :( Cenazeden dolayı hamileliğimi unutmuş ve çok üzgündüm. Her ay düzenli kontrole gidiyordum. Narin hanımda çok güzel ilgileniyor bana bebeğimi çok güzel anlatıyordu.

Daha sonra kayınvalidemin yanına taşınmak zorunda kaldık. Baya sıkıntılar çektik yardım edecek kimse olmadığı için büyük bir telaşe içindeydik. Bebeğim beni hiç üzmedi ve artk kendini bana hissettirmeye hatta beni teselli etmeye başlamıştı.

Herkes cenazeden sonra erkek olacağını söylerek beni tamamen erkek çocuğuna yöneltmişlerdi fakat ben kızım olacak düşüncesindeydim ki öyle de oldu. Derken 6 - 7 - 8. Aylarım bitmişti ve 9. Ayıma girmiştim.

Bebeğim 2 hafta öndeydi ve iri bebek olacağını söylüyordu doktorum. Sağlıklı, sıhhatli doğsun başka birşey istemiyordum her anne gibi. Derken 38. 39. Ve 40. Haftayı tamamlamıştım.

Doktorum açılmam olmadığını ve sezeryan olacağımı söylemişti, eşim doktorumu destekledi çünkü korkuyordu. Fakat çevre hemen doktorumu ve beni suçladı siz siz olun asla çevrenizi dinlemeyin eşinizi ve bebeğinizi dinleyin...

Doktorum Narin hanıma minnetarım sezeryana girdim ve bebeğime kavuştum bize yaşattığı mutluluk için bin kere teşekkür ederim.

Şu an bebeğimiz 3 günlük. Sağlığı, sıhhati yerinde veeee size diyeceğim son kelime doktorunuza güvenin. Güvenmiyorsanız doktora gitmeyin...


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>