Betül Hanımın Doğum Hikayesi

Betül Hanımın başından geçen doğum macerası ve oğlunu kucağına alma hikayesini okumak istermisiniz?

Hamileliğim boyunca hiçbir tarama testini yaptırmamıştım. Gayet sağlıklı bir süreç geçirdik. 40 haftayı doldurmak üzereydik. Bebeğim bir türlü gelmek istemiyordu. Bebeğimi bir an önce kucağıma almak istediğim için her an sancı gelecek diye uyuyamıyordum bile.

O gün eşimle dolaşmaya çıktık yaklaşık 3 - 4 saat yürüdük, geceye doğru hafif hafif ağrılarım başlamıştı gece 2'de sancılarım sıklaşınca hastaneye gittik. Hastane yakın olduğu için yürüdüm. Hastaneye gittiğimde NST 'de sancı çıkmadı. Ebe elle kontrol yaptıktan sonra doğum başlamamış dedi ve bizi eve yolladı.

güzel dogum hikayesi

Eve geri döndük gelir gelmez suyum patladı çok korkmuştum. Ama hemen hastaneye gitmedim sabah 7'ye kadar bekledim. Eşimi uyandırdım annemle beraber hastaneye gittik. İlk işim o ebeyi görmekti. Suyumun geldiğini söyledim, birde beni niye eve gönderdiniz dedim verdiği cevap sessizdin, bağırmıyordun diye demez mi gıcık oldum...

1 saat sonra doktor geldi 3 cm olmuş açılma, sonra 4 cm ve sonra kafası göründü. Hemen doğuma aldılar beni. 3 ıkınmada çok şükür oğlumu kucağıma aldım.

Arkadaslar normal doğum yapmaktan sakın korkmayın. Ben hemen ayağa kalktım. Birde sizi tekerlekli sandalyeye oturtup doğumhaneye götürmelerine izin vermeyin, benim oğlumun kafasının bir tarafı şişti oturtup kaldırdıkları için sedye isteyin.


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>