Nil Bebeğin Gelişi

Merhaba arkadaşlar hiç doğum hikayesi yazmak aklıma gelmemişti. Bende sizlerle hikayemi paylaşmak istedim, umarım beğenirsiniz bizim doğum hikayemizi :)

Doktorum böyle giderse sezeryana gireceğimi düşünüyor hazırlıkları ona göre yapıyordu, beni de hazırlıyordu tabi. Nasıl olsa sezeryan olacağım madem vakit gelene kadar annemde kalayım dedim. Hala açılma ve yumuşama olmalmştı çünkü, Doğuma 1 hafta kala anneme gittim. 3-4 gün kalıp geri dönecektim eşim beni bırakıp İzmir'e geri döndü.

Annemde kaldığım ilk gecenin ardından sabah kalktım oğlumun kahvaltısını hazırlarken kanamam geldi. İlk doğumumda böyle şeyler yaşamadığım için bilmiyordum ne olduğunu. Hemen doktorumu aradım vajinal muayene yaptım ya o tahriş etmiştir dedi. Eşime de aynı şeyi söylemiş. Ayni hastanede çalışıyorlar. eşimde gayet rahat yani. Neyse annemin içi rahat etmedi hastaneye gittik. NST bağlandım kalp atışları gayet güzeldi. Tekrar muayene ettiler açılma 3 cm olmuş. istersen hemen suni sancı veririz doğum başlar ya da 2 gün içinde kendi sancın gelir dedi bende zaten eve gidecem kendi sancımı bekleyeyim dedim.  Ama hastanede çok yorulduğum için evde dinlenmek yarın gitmek istedim eşime de yarın gel beni al dedim.

Nil Bebeğin Gelişi

Eve gider gitmez yattım akşam 4 gibi uyandım. Çok hafif bel ağrım vardı ama sürelkli değil ve belli belirsizdi. Biraz yatakta oturdum ayağa kalktım oğlum geldi bana sarıldı o an suyum geldi. Hemen banyoya gittim baktım su geliyor evet. Anneme su geldi dedim. Hemen tekrar hastaneye gittik. NST'ye girdim sabah beni yollayan doktor çok şaşırdı ne çabuk dedi. Bakalım duruma göre normal yada sezeryan deriz dedi. Açılma 6 cm olmuş, bu arada saat 5'i geçiyordu mesai bitmek üzerydi. Doktor ben kalır bu doğumu yaptırırım zaten fazla uzun sürmez dedi. Baya şaşırdım çünkü ilk doğumum çok zor olmuştu.

Sancılar başladı. Serum verip desteklediler. Arada kontrol ediyorlardı açılma gayet güzel gidiyordu derken doktor geldi ben yapayım muayeneyi dedi baktı tamam olmuşsun sen hadi doğumhaneye gidiyoruz artık dedi.

Masaya yattım tekrar yapmam gerekenleri anlattı. Sancı vurdukça kuvvetle ıkın dedi. Biliyorum dedim ilki de normal doğdu :)

Başladım ıkınmaya 2 kez ıkındım başı geldi. Biraz dinlendik evet tekrar başlıyoruz dedi artık daha kuvvetli ıkınmam gerekiyordu başladım tekrar evet gerçeten bu arada biraz zorlanmadım desem yalan olur. Neyse omuzlar derken bebeğimi hemen kucağıma verdiler.

Zaten herşey bitti ağrı, sancı. Ben bebeğimi emzirirken dikişlerimi attılar. Tekerlekli sandalyeye oturtup bebeğim kucağımda odamıza gittik.
Bebeğim akşam 8'de doğdu 3620 gr 52 cm boyu.

Bu arada odaya gelince birden eşimi hiç aramadığımı hatırladım hemen telefona baktım defalarca aramış ama telaştan kimse telefona bakamamış hemen aradım ben doğurdum gel kızımız gör dedim :)

Esim 1 saat içinde geldi şok geçirdim ben bile kaç yıldır doktorum böyle kolay doğum görmedim dedi :) 6 tane dikişim var. Ama düştü bile herşey gayet güzel ve kolay oldu...


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>