Kızımın Aramıza Katılış Hikayesi

Bende doğum hikayemi sizlerle paylaşmak istiyorum. Normal doğum ve epidural anestezi ile kızımı dünyaya getiriş hikayem, umarım beğenirsiniz arkadaşlar.

Doğumdan bir gün öncesi su sızıyordu, doktora gittim hemen. Bebeğimin suyunun olmadığını ama en geç iki gün içinde doğum yapabileceğimi söylemişti. Bende ne sancı var, ne de her hangi birşey, neyse eve geldim ertesi gün (ben yurtdışında yaşıyorum) buralarda pazar alanı senede bir kurulur ve bende dört gözle onu bekliyorum hep dua ederdim onu göreyim öyle doğum yapayım diye :) o gün o pazar alanı kuruldu tabi ben sabahtan koşa koşa gittim, gezdik dolaştık arkadaşlarla. Sonra yemek yemek için oturduk ve o beklenen an gelmişti sancılarım çok sık bastırmaya başladı birden.

pozitif dogum oykusu

Müthiş sancılar gelip gidiyordu eve geldim arkadaşlarımda yanlız bırakmadılar daha sonra evden yürüyüş yapmak için çıkacakken çorabımı giyip geliyorum dedim; tam o sırada palın üstüne ayağımı kaldırdım o an suyum patladı. Hepsi birden geldi. Suyun gelmesiyle sancılar dahada çoğaldı hastaneye gittik.

2 santim açılmam vardı, hazne yumuşak olduğu için odaya aldılar. Doğum gerçekleşene kadar bırakmayacaklardı. Neyse o arada suni sancı takıldı benim sancılar bir hayli fazlaydı.

Gece saat 3'te dayanamayıp epidural anestezi aldım belimden, o beni biraz olsun rahatlattı sabah saat 05.30 bebeğimin aşağıda olduğunu hissettim. Doktor bakmamakta direndi bende çocuğun orada olduğu söyledim, doktorda benim o şekilde hissetmemin normal olabileceğini söyledi ben bak diye ısrar edince baktı çocuğun kafasının aşağıda olduğunu ve doğumun başladığını söyledi.

Her neyse doğum başladı, yanımda eşim en büyük destekçim ıkınmalara geldik ilkinde başarısız oldum, ikincisinde de olmadı ve doktor bağırarak çocuğu kaybediyoruz haznede kaldı, kalp atışları gitti deyince işte ben o an herşey bitti dedim bir yandan o sancı diğer yandan gözyaşlarım orada sadece Allahım yardım et diye dua ettim.

3. ıkınma gerçekleşti ve bebeğim dünyaya geldi sağlıklı bir şekilde ve benim o anı yaşamam bütün ömrüme bedeldi.

Şimdi kızım 1 yaşına girecek iyi ki var, dünyam aldığım nefes rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah.  Çok uzun oldu kusura bakmayın hakkınızı helal edin...


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>