Baba Olmanın 5 Şanslı Tarafı

Uzmanlara göre anne olmak içgüdüsel, baba olmak ise sonradan öğreniliyor. Ancak babalar, bu kutsal görevi yerine getirmeye çalışırken, pek çok avantajı da kendiliğinden elde ediyor. Bir başka deyişle baba olmanın onlarca şanslı tarafı var! Bunlardan birkaçını aktarmak isteriz.

Baba olmanın da pek çok avantajı var. “Çocuk” dendiğinde ilk akla gelen her daim anneler olur. Oysa babalar da çocukları için büyük emekler verir ve büyük fedakarlıklar yapar. Bunun sonucunda pek çok avantajlı durumun da sahibi olur. Tıpkı annelerde olduğu gibi babalarda da yaşam “çocuktan önce” ve “çocuktan sonra” olmak üzere ikiye ayrılır. Peki, baba olmak, beraberinde hangi avantajları da getiriyor, hiç düşündünüz mü?

baba olma avantajlari

1- Kaslı Kollar

Öncelikle bir yere giderken çocuğu kucakta taşıma görevi genellikle babalarda olur. Bu yüzden farkına dahi varmadan kol kaslarını inanılmaz ölçüde geliştirirler. Her daim hayalini kurdukları kaslı kollara çocukları sayesinde kısa sürede kavuşurlar.

cool baba

2- “Baba” Figürü Daha Çekici

Kadınlar çocukları olan erkekleri çok daha çekici buluyor. Dünyanın pek çok ülkesinde bu sonuç elde edildi. Yapılan araştırmalara göre ülkemizde de kadınlar baba olan erkekleri daha sorumluluk sahibi ve daha olgun buldukları için daha çekici de buluyorlar. Cazibeniz bir anda ikiye katlanıyor.

baba cocuk oyun oynamasi

3- Oyuncaklarla Yeniden Oynayabilme

Çocuğunuzu bahane ederek, çocukluğunuzda oynamak istediğiniz pek çok oyuncağa sahip olabilir, dilediğiniz gibi oyuncaklarla zaman geçirebilirsiniz. Kimse sizi, bir treni çuf çuflarken, bir uçağı uçururken ya da minik toplarla gol atmaya çalışırken gördüğünde yadırgamaz. Aksine, çocuğunuzla keyifli zaman geçirdiğiniz için insanların gözünde artı puan elde edersiniz.

baba bebek sevgi

4- Bahaneye Gerek Yok

Katılmak istemediğiniz toplantılara, arkadaş buluşmalarına gitmek zorunda kalmazsınız. Çünkü davet aldığınızda “çocuğuma söz verdim” demeniz kafi! Her zaman geçerli bir bahanedir ve sizi kimse kınamaz.

saglikli beslenme

5- Daha Sağlıklı Beslenme

Alışverişlerde cips, kola gibi içeceklerin yerini ayran, kefir gibi içecekler, bol yeşillik ve sebzeler alır. Çocuğunuzun sağlıklı bir şekilde beslenmesini sağlamaya çalışırken, farkında olmadan siz de gayet sağlıklı beslenirsiniz.