Kiraz Püresi Tarifi

Bebeklerin severek yedikleri meyve püreleri arasında kiraz püresi de bulunuyor. Son derece kolay ve zahmetsiz bir şekilde hazırlanan kiraz püresi bebeklerin midesinde bir rahatlama etkisi yapar. Bu yüzden sindirim problemleri yaşayan ya da ek gıdaya yeni başladığı için mide problemleri yaşayan bebeklere özel olarak verilmesi önerilir. Tarifimizi siz de sadece birkaç dakika içerisinde hazırlayabilirsiniz.

Kirazın sağlık açısından en faydalı meyvelerden biri olduğu bilinir. Özelliklere bebeklere gelişim dönemlerinde büyük faydaları olan kiraz en çok mideyi rahatlatıyor olmasıyla bilinir. Uzun süre gaz problemi yaşayan bebekler için de en ideal ek gıdalar arasında yer alır. Kirazı püre haline getirmek konusunda endişeniz olmasın. Sizin için hazırladığımız tarif sayesinde bebeğinizin ağzına layık bir kiraz püresi hazırlamayı başaracaksınız.

Kiraz Püresi Tarifi

Ancak kiraz püresini vermek için bebeğinizin en az 6 aylık olmasını beklemeniz gerektiğini de hatırlatmak isteriz. Henüz 6 aylık olmayan bebeklerin sindirim sistemleri bu püreyi sindirebilecek gelişime erişmemiş demektir. Fakat bebeğiniz 6 aylık olduysa hiç düşünmeden kiraz püresini hazırlayabilirsiniz.

Kiraz Püresi İçin Malzemeler

  • 1 avuç olgunlaşmış kiraz
  • 1 tatlı kaşığı bal ya da 1 tatlı kaşığı yoğurt

Kiraz Püresi Yapılışı

Öncelikle kirazların çekirdeklerini çıkarın. Ardından çekirdekleri ayıklanmış olan kirazları rondoya koyun. Üzerine bir tatlı kaşığı balı ya da 1 tatlı kaşığı yoğurdu ekleyin. Rondodan geçirdiğinizde malzemeler püre kıvamını alacaktır. Eğer püre katıysa üzerine ılık su ekleyebilirsiniz. İşte bu kadar basit, afiyet olsun :)