Bebek Pudingi Tarifi

Bebeğinize severek yiyeceği ek gıdalar hazırlamak istiyorsanız listenize mutlaka bebek pudingini de ekleyin. Ancak bebek pudingi bebekler 1 yaşına gelmeden asla tüketmemesi gereken gıdalar arasında yer alır. 1 yaşından daha büyük olan bebekler için gayet ideal bir ek gıda olabilir. Önemli olan pudinge şeker gibi malzemeler eklememeniz. Çünkü bebeklerin yetişkinler gibi şekere ihtiyacı olmaz.

Bebekleriniz için son derece lezzetli bir puding hazırlayabilirsiniz. Ancak puding her bebek için uygun bir ek gıda değildir. Bebeğinize 6 aylık olduğunuzda ek gıda verebiliyorsunuz. Fakat puding vermek için en az 1 yaşına gelmesini beklemelisiniz. Aksi halde mide ve sindirim sistemi problemleri yaşayabilirsiniz.

Bebek Pudingi

Bebek Pudingi İçin Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı pirinç unu
  • 1 su bardağı süt
  • Bal
  • Ceviz

Bebek Pudingi Yapılışı

Pirinç unu ve sütü bir tencereye koyun. Kısık ateşte sürekli karıştırarak pişirin. Piştikten sonra kaseye koyduğunuz pudingin üzerine az miktarda bal gezdirin. Cevizi un kıvamına gelene dek ezin. Balın üzerine bir miktar ceviz ekleyin ve tamamen soğuduktan sonra bebeğinize yedirin.

Bebek pudingine asla kakao, tatlandırıcı ya da aroma eklemeyin. Pudingi tatlandırmak için sadece az miktarda bal veya pekmez ekleyebilirsiniz.