Bebek Sahibi Olmak İçin 10 Neden

Bebek sahibi olmak istiyor ancak cesaret edemiyor musunuz? Peki, sizi cesaretlendirecek bazı detaylara hep birlikte göz atmaya ne dersiniz? Sadece anne ve baba olmayacaksınız. Minik bebeğiniz dünyaya geldiğinde hayatınızda çok daha fazlasını kazandıracak. Siz değişirken, hayatınız da olumlu yönde değişmeye başlayacak. İşte sizin için hazırladığımız birkaç örnek!

Bir bebek sahibi olmak aslında sadece anne ve baba olmak anlamına gelmiyor. Bebek sahibi olmak yaşamınızda pek çok olumlu değişimin de olması demektir. Çiftler anne ve baba olmak konusunda tereddüde düştüklerinde, neden bebek sahibi olmak istediklerini de sorgular. İşte çiftlerin karar verme aşamasında yardımcıları olacağını düşündüğümüz nedenler…

aile olmak

Aile Olmak Lazım!

Bir bebek sahibi olduğunuzda, aile olduğunuzu da anlarsınız. Elbette bebek olmadan da siz bir ailesiniz. Ancak yuva sıcaklığını ve huzurunu tam olarak yaşayabilmek için de bir bebek şart!

bebek esyalari

Minik Eşyalarla Dolu Ev!

Eviniz her biri minicik ve bir o kadar da sevimli eşyalarla dolacak. Sadece küçücük eşyaların evinize kazandırdığı görünüm dahi bir bebek sahibi olmak için kafi bir neden.

susturmak

“Ne Zaman” Sorusundan Kurtulmak!

Ailenizin, arkadaşlarınızın kısacası herkesin belirli periyotlar ile size yönelttiği “ ne zaman çocuk yapacaksın” sorusundan kurtulacaksınız. Tabi sadece bu sorudan değil, sorunun hemen arkasından gelen “çocuk sahibi olmak güzeldir, yaşınız geçmeden…” gibi nasihatler silsilesinden de kurtulacaksınız.

sosyal medya populerligi

Sosyal Medya Popülerliği!

Sosyal medya hesaplarında bebeğinin fotoğraflarını paylaşarak büyük bir popülerlik elde edenler hep gıpta ile baktınız. Şimdi sıra sizde! Eğer bir çocuk yaparsanız sosyal medya takipçileriniz de kuşkusuz sizinle daha fazla ilgilenmeye başlayacaktır.

birlikte cizgi film izlemek

Bahanesiz Çizgi Film İzleme!

Artık çizgi filmler, animasyonlar izlemek için bir bahane bulmaya ihtiyacınız olmayacak. Sorgusuz, sualsiz çizgi film izleme keyfini de elde etmiş olacaksınız.

cocuk bahanesi

Her Duruma Karşı Hazır Bahane: Çocuk!

Katılmak istemediğiniz bir parti, gitmek istemediğiniz ziyaretler, ağırlamak istemediğiniz misafirler ve benzeri durumlar için hazır bir bahaneniz olacak. Çocuğunuzla zaman geçirmeniz gerektiği bahanesi her durum için geçerli bir nedendir.

bebek kokan evler

Bebek Kokan Bir Ev!

Belki de sıraladığımız onca neden arasında en önemlisi budur. Buram buram mis gibi bebek kokan bir evde yaşayacaksınız. En güzel oda parfümlerini bile aratmayan bu muazzam koku sizi de etkisi altına alacak. 

hediye kutusu

Hediye Yağmurunda Islanmak!

Bebeğinizi henüz kucağınıza bile almadan, yakınlarınız sizi adeta hediye yağmuruna tutacak. Hiç beklemediğiniz anda gelen hediyeler, büyük mutluluklar anlamına gelir. Hediye almayı kim sevmez ki!

bencillikten kurtulmak

Bencillikten Kurtulmak!

Artık iki kişilik düşünüp, iki kişilik bir yaşam sürmeye başlayacaksınız. Bu da bir yandan bencilliğinizden kurtulmanızı sağlarken, diğer yandan empati kurma yetinizi de güçlendirecek.

hayvan sevgisi

Tüm Canlılar Önemlidir!

Çocuk sahibi olduğunuzda, doğadaki tüm canlılara da daha farklı yaklaşmaya başlayacaksınız. Aslında doğadaki tüm canlıların ve özellikle de hayvanların sevgiyi ve saygıyı hak ettiğini öğreneceksiniz. Hayvanların da bir hayatlarının olduğunu, onların da korunması gerektiğini ve her bir hayvanın aslında bir anne kuzusu olduğunu anlayacaksınız. Belki, kapınızın önüne minik dostlarınız için bir kap su, bir kap yemek koyarsınız. Böylece pek çok yeni dostunuz olur. Bir canlıyı doyurmanın muhteşem mutluluğunu yaşarsınız. Unutmayın, kapınızın önüne bir kap yemek ve bir kap su koymaya siz üşenirseniz, herkes üşeniyor demektir. Yani hayvanlar aç ve susuz kalıyor demektir.