Burçlar ve Annelik

Burçların annelik dönemlerindeki özellikleri nasıl olur? Hangi burcun kadını nasıl bir anne olur? 12 burcun anne olduğunda öne çıkan özelliklerini yazımızda kaleme aldık. Bakalım sizin burcunuz sizi yansıtıyor mu?

Her burcun nasıl ki kendini tanımlama şekli farklı ise ileriki dönemlerde sergileyeceği annelik duyguları da o yönde farklıdır. Burçların kendine has özellikleri, ebeveyn olduklarında çocuk yetiştirme tarzları üzerinde doğrudan ilintilidir.

burclar ve annelik

Koç Burcu Anne
Cesurluk olma anlamında teşvik edici olan koç anneleri, çocuklarının her zorluğa karşı göğüs germelerini ve hayatın gerçekleri ile birebir yüzleşmelerini ister. Açık ve net olan koç kadınları, dolayısıyla çocuklarından da bu davranışları sergilemelerini isteyecektir.

Boğa Burcu Anne
Çocukları ile ilişkilerini güven duygusu üzerine inşa eden boğa kadınları; dingin, sabırlı ve şefkatli bir özelliklere sahiptir. Kararlılık ve azimli duygusu, onların yaşantısını şekillendiren duygularının başında gelir.  Hırs ve çalışkanlık ise diğer duygular arasında bulunur.

İkizler Burcu Anne
Sosyal anlamda kendini geliştirmekten hoşlanan ikizler burcu anneleri, çocuklarının tüm sorunlarına çözüm odaklı yaklaşırlar. Herhangi bir olay karşısında empati kurarak olaya derinlemesine yorumları vardır. Çocuklarının ileri görüşlü ve ilim-irfan sahibi olmasına da ayrıca büyük önem verirler.

Yengeç Burcu Anne
Çocuklarına ileri derece de düşkün olan yengeç burçları, adeta hayatlarını onlar için adamıştır. Bazen abartıya giderek, yapabileceğiniz herhangi bir davranışta dahi sizin adınıza karar verebilirler. Bu durumda sizin de ona karşı sevgi bağınızı hissettirmeniz kendisinin özel olduğu hissiyatını ortaya çıkaracaktır.

Aslan Burcu Anne
Sert mizahlı olan aslan burçları çocukları için aslında son derece şefkatli ve sevecendirler. Ancak bu yumuşak tavırlarını, çocuklarına doğrudan yansıtmazlar. Çocuklarının birçok hatasını görmekte zorlanabilirler fakat kendilerine saygı gösterilmesi söz konusu olduğunda, uzun süre aynı tavırlarını devam ettirmekte oldukça başarılıdırlar.

Başak Burcu Anne
Annelik duygusunu evliliğin belirli dönemine kadar tatmak istemezler. Ancak anne olduktan sonra biraz duygularını geri plana itip daima disiplinli ve otoriter davranmaya özen gösterirler. Şakacı hallerini her daim olmasa dahi belirli seviyede çocuklarına hissettirmeye çalışırlar.

Terazi Burcu Anne
Son derece şefkatli olmalarına karşı zaman zaman çocuklar eşten sonra gelir. Ancak çocuklarını, hayatlarının hiç bir döneminde ihmal etmeyeceklerdir. Kendilerine ve eşlerine saygısızlık yapılmasına da asla tahammülleri yoktur.

Akrep Burcu Anne
Sevgileri sonsuzdur. Ancak doğrudan bu sevgilerini çocuklarına yansıtamazlar. Sık sık terbiye vererek çocuklarının yüksek hedeflerinin edinmesine ve her daim başarılı adımlar atarak iş hayatlarında büyük girişimcilere imza atmasına destek olurlar.

Yay Burcu Anne
Çocukları ile ilişkilerinde ast-üst izleniminden ziyade daha çok arkadaş canlısı olmayı tercih ederler. Gerektiğinde onların seviyesine inerek onlarla oyun oynarlar, neşeli davranışları ile çocuklarına eğlence dolu anlar yaşatırlar.

Oğlak Burcu Anne
Disiplin, sorumluluk, otokontrol, oğlak annelerinin taviz vermediği başlıca unsurlardandır. Çocuklarının şımarmasına asla tahammül edemezler. Saygı, kaliteli yaşam ve tutumluluk, sıklıkla üzerinde durdukları konular arasında yer alır.

Kova Burcu Anne
İlk çocuklarında genellikle annelik duygusunun değişikliğine bağlı olarak şaşkın bir tutum içerisine girerler. Dolayısıyla bu aşamada belirli sorumluluklarını yerine getirirken birtakım zorluklar yaşayabilmeleri oldukça doğaldır. Daha sonraki evrelerde ise çocuklarına alışacak ve onları hayatların merkezine alacaktır.

Balık Burcu Anne
Çocuklarına en düşkün olan burçların başında balık gelir. Balık anneleri, duygusal olmalarının yanı sıra çocuklarına karşı aşırı hoşgörülüdür. Ancak bu yumuşak ve ılımlı tavırlar, zaman zaman çocukların üzerinde disiplin kurabilmesinin önüne geçecektir.