Dalya Bebeğin Normal Doğum Öyküsü

Merhaba, ben hayal gibi bir doğum geçirdiğim için illa paylaşmak istedim sizlerle de. Bebişim gününü geçirmisti, tam 8 gün kadın doğum doktorum kliniğe gönderip artık alsınlar diyordu ama ben karşıydım kendi gelmesini bekliyordum.

Doktor bana hamileliğimin 35. haftası itibariyle bebeğin küçük deyip başka yere sevk ediyordu ama bebiş sağlıklıydı çok şükür. Pazartesi doğumdan iki gün önce yine aynısını yapti ama sevk ettiği yere gitmedim ebemi aradım ve dedim bebek küçük diye artık gelmesi gerekiyomuş ve sekiz gün geciktik; ebe de öyle şey mi olur deyip beni ertesi gün hastaneye yanına çağırdı. Ertesi sabahı saat 9'da eşimle hastaneye gittik kontrole.

dalya bebegin dogumu

Herşey yolundaydı şükür eşim kendide 10 gün gecikmeli doğduğu ve sorun yaşadığı için korkuyordu ve beni bebeğin artık gelmesi için de ikna etmeye çalışıyordu. Konuyu ebeninde yanında açtı onun yardımıyla beni ikna ettiler, ama ben hap, serum felan almak istemiyordum. Açıkçası bebeği  strese sokmak istemiyordum. Ebede çok hafif bir ilaç var dedi doğal bir içecek dedi muzlu süt gibi birşeydi herşeyi anlattı ve ancak 24 saat veya 48 saat içinde etki ediyor dedi. Bende ikna olup tamam dedim.

Bebişimiz tam 10 gecikmiş olacaktı. Ertesi gün için termin yaptık yine hastanede ve ertesi günü tekrar eşimle bir hastaneye gittik hem kontrol için hem de o ilacı içmem için. Hala gönüllü değildim ama yinede içtim. Saat sabah 10 da içtim, içerkende bebeğin kalp kontrolü yapılıyordu.

Anesteziye bağlıydım, ebe eve gidebilirsin iyice dinlen yemek ye, uyu, birazda yürü dedi ve bizi eve yolladı 3'te tekrar oraya gitme şartıyla biz öğlen 12'de eve geldik. Esim ben biraz uzanayım dedi bende o ara yemek yedim ve biraz uzanayım bende dedim saat iki de hafif hafif adet sancısı gibi sancı vuruyordu ve de kanamam vardı ama beni rahatsız etmiyordu. Saat üç de hastaneye gittik ebeye hafif sancım var ama iyiyim dedim tekrardan bebişin kalp atışlarını dinlemek için tekrar bağlandım sancı gösteriyordu ama ben hala iyiyim diyordum.

Doktor gelip kontrol etti ve 3 santim açılma var bugün burdasınız diyip serum takdılar ve doğum başlamıştı. Biz eşimle doğum odasını önünde geziyor ve gülüyorduk sancılar artıyordu ama ben hisetmiyordum saat akşam 6'da Dr artık suyu patlatalım sancın artsın dedi onu da yaptılar ama bende hala tık yok.

Ebeye her 10 dakikada bir soruyordum doğum ne zaman başlayacak diye oda başladı bile diyordu, bende ben birşey hissetmiyorum ki doğum yapayım diyordum. Saat akşam 7 artık ebeye dedim ltf bana sancımın gelmesi için bişey verin, oda tamam dedi o sancının normal sancıdan İki kat daha kötü olduğunu biliyordum ama artık bebişin gelmesini istiyordum.

Saat yedi buçukta serum takıldı sancı için ve yavaş yavaş hissetmeye başladım ama acıyı kendi içimde yaşıyordum her sancı da dua ediyordum ve sancıyı yinede o kadar kötü hisetmiyordum. Esim de arkamda masaj topuyla sırtıma masaj yapıyordu ve ben sancı arasında saniyelik uykuya dalıyordum tam olarak sağlam beş sancı hissettim 6 sancıda ebeye bebek geliyor dedim ve bir kere ıkınmada kafası çıktı dedi ve sakin olup dinlenmemi söyledi sancı yokken ıkınma dedi.

Ben bebeği strese sokmamak için sancısız ıkındım ve üçüncü ıkınmada kızımı kucağıma aldım :) doğumdan daha kötü acılar var doğum hiçbirseymiş eşimle bir ağladık, hiç ağlamadı kızımda doğduğunda ben çok iyidim kızımda öyle ama eşim helak olmuştu. Bebeği gördü ağladı ve soluğu dışarıda aldı çooook güzel bir duygu Allah isteyen herkese versin. Kimsede normal doğumdan korkmasın ;)

Kızımızın ismi Dalya, Doğum tarihi 24.2.2016

Toplam doğum süresi saat 19.30 başladı ve 20.55 kızımızı kucağımıza aldık :)


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>