Burçların Babalık Dönemlerindeki Özellikleri

Burçların karakterleri ve kendilerine has kişilik özellikleri, yetişkinlik dönemlerinde nasıl yönde bir baba olabilecekleri üzerinde yorum yapabilmeyi sağlar. Babalık duygusu, her burcun özelliklerine bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte zaman zaman ortak noktada da buluşur.

Şimdi birtakım burçların hangi babalık özelliklerini sergilediğini hep birlikte bir inceleyelim:

baba bebek burc uyumlari

Boğa

Merhamet ve şefkat duygularını yoğun şekilde yaşayan boğa erkekleri, erkek çocuklara ayrı bir ilgi duymalarına rağmen kız çocuklarına da büyük bir sevgi bağı ile yaklaşırlar. Düşünce yapılarında sevgi, saygı ve fedakarlık gibi manevi duygular yatar. Ancak hiç bir zaman disiplinli ve kontrolsüz bir davranışın olmasına da izin vermezler.

İkizler

İkizler burcu babaları, çocuklarında hiç bir zaman baskı tarzında olumsuz tepki oluşturabilecek davranışlar uygulamazlar. Çocuklarıyla ilişkilerini her daim iyi bir sırdaş ve arkadaş olma yolu ile çözmeye öze gösterirler. Çünkü kendileri gerek iş gerekse sosyal yaşantılarında çok rutin çalışan karakterdeki kişiler değildir.

Yengeç

Yengeç burcunun özelliklerini taşıyan babalarda her şeyden önemlisi sabır duygusu önce gelir. Sabırlı ve sakin tavırları, çocukları ile olan ilişkilerinin yanı sıra iş hayatlarına da pozitif bir yansıma yapar

Koç

Çocuklarının hayatlarında müdahale etme girişimi gösterseler de her zaman eğlendirici ve sıcakkanlı bir karaktere sahiptirler. Koç kısacası, Yeri geldiğinde baba olmanın da ötesine geçerek çocukları ile bir dost olmayı başaran burçlardan birisidir.

Aslan

Çocuk sayısı, aslanlar için çok önemlidir. Genel anlamda çok çocuklu yanı geniş aile tipinde yaşamayı pek sevmezler. Özünde iyi bir ebeveyn olabilecek karakterdeki kişilerdir. Ancak çocuk sahibi oluncaya kadar her yönüyle epey düşünme fırsatı isterler. İstedikleri saygıyı elde etmek istedikleri için çocukları üzerinde bazen baskıcı bir karakter izlenimi sergilemiş olabilirler. Ancak bu tavırlarına, zamanla çocukları da hak verecektir.

Başak

Düzenli ve disiplinli yetiştirme tarzını benimseyen başak babaları, çocukları ile olan ilişkilerinde ince dengeyi her zaman korumayı başarırlar. Bu durum çocukların eğitim hayatından iş hayatlarına kadar pek çok alanda kendini gösterir.

Terazi

Çocuk için ilk etapta her ne kadar yanıp tutuşmasalar da doğumdan sonra onları hayatlarının merkezine alırlar ve tüm sorumluluklarını harfiyen yerine getirmek için çaba gösterirler. Adalet, sabır, sevecen olma ise terazi babalarının bir diğer karakteristik özellikleri arasındadır.

Akrep

En sert karaktere sahip burçlardan birisi akreptir. Çocuklarına oldukça değer vermelerine karşılık kendi ayaklarının üzerinde durabilmeleri için her zaman otoriter olmayı tercih ederler. Zaman zaman bu tavırlar, daha duygusal özellikli olan çocuklarda içe kapanıklık gibi çeşitli olumsuz etkilere yol açabilmektedir.

Yay

Erkek çocuklarına olan bağları daha yakındır. Küçük yaşlarda kuramadıkları baba-oğul ilişkisini, ortaokul çağı ve üzerindeki çocuklarda daha rahat kurabilirler. Yay babaları, ayrıca çocuklarının sırlarına da önem verirler. Gizli bir davranışlarını incelemek onlara ayrı bir zevk verir.

Balık

Oyun oynamak, çocuklarına sürprizler dolu hediyeler almak ve yaratıcı davranmak, balık burcu babalarının işidir. Paylaşımcı karakterleri, çocuklarının ilerde iyi bir dost ve birey olması açısından oldukça faydalıdır.

Oğlak

Saygı ve itaate bağlı olarak çalışan oğlak babaları, karşılık olarak fedakarlık ve dürüstlük beklerler. Çocukları ile dengeyi iyi ayarlayabilen oğlak burçları, gerektiğinde ceza vermesini de çok iyi bilir. Güven ve saygı, onlar için adeta olmazsa olmazdır.

Kova

Çocuklarının yaş seviyesine inmesini bilen kovalar, dolayısıyla çok iyi bir gözlemcidir. Onların dönemini kendine uyarlayabildikleri için aynı zaman empati güçleri de oldukça yüksektir. Kova babaları, çocuklar her ne kadar saçma ve gereksiz sorular sorsalar da onları dinleyecek ve sordukları sorulara mantıklı cevaplar vermeye çalışacaktır.