Cilt Lekesi İçin Maske Önerisi

Cildinizde oluşan lekeleri fondötenler, pudralar ile kapatmaya çalışmaktan hala sıkılmadınız mı? Evde hazırlayabileceğiniz basit bir yüz maskesi ile bu lekelerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Maskeyi hazırlamanız sadece 1 dakikanızı alacak. Uygulama için de 3-4 dakika yeterli. Toplamda günde maksimum 5 dakikanızı ayırarak bu lekelerle vedalaşabilirsiniz. Hemen bir deneme yapmaya ne dersiniz?

Cildinizde oluşan lekeleri uygulayacağınız maske yardımı ile ortadan kaldırabilir ve adeta porselen gibi bir cilde sahip olabilirsiniz. Artık makyaj malzemeleri ile kapatmak zorunda kalmayacağınız bir cilt görünümüne sahip olmanız çok kolay! Uygulayabileceğiniz cilt lekesi için maske önerisi her evde bulunan malzemeler ile hazırlanıyor ve kolaylıkla uygulanıyor. Hep birlikte deneyelim.

Cilt Lekesi İçin Maske Önerisi

Leke İçin Sirkeli Cilt Maskesi Tarifi

Gerekli Malzemeler

  • 1 çay kaşığı üzüm sirkesi
  • 1 çay kaşığı limon suyu
  • 1 çay kaşığı su

Maskenin Yapılışı ve Uygulama

Bu malzemeleri iyice karıştırın. Zaten üçü de sıvı olduğundan kolaylıkla birbirine karışacaktır. Bir pamuk yardımı ile cildinize kompres yapın. Ancak çok bastırmamaya özen gösterin. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa uygulayabilirsiniz. Ertesi gün için aynı karışımı kullanmayın, yenisini hazırlayın.

Cilt temizliğine dikkat ederseniz cildinizde leke oluşumunu da önleyebilirsiniz. Bunun için de sabah ve akşam mutlaka yüzünüzü cildinize uygun bir temizleme jeli kullanarak yıkayın ve ardından mutlaka nemlendirici uygulayın. Eğer sürekli artan cilt lekelerine sahipseniz bir doktora görünmeyi sakın ihmal etmeyin ve ertelemeyin!