Defne Bebeğin Doğum Öyküsü

Merhaba arkadaşlar bende doğum hikayemi sizlerle paylaşmak istiyorum. Umarım başımdan geçen kızımı kucağıma alış hikayem sizinde beğeninizi kazanır :)

Öğrenciyken evlendik o yüzden bebek için acelemiz yoktu ama Allah evliligimizin 3. ayinda bize bir melek gönderdi :)

Hamile olduğumu ögrendiğimizde hem çok şaşırdık hem çok sevindik. Tarifi zor duygular yaşadık. Ailelerden uzak şehirde yaşadığımız için 9 ay tektim ve zor bir hamilelik dönemi geçirdim.

Bulantılar, ağrılar, sızılar eksiksiz hepsini yaşadım. Hamileliğimi öğrendikten itibaren şartlar uygun olursa normal doğum istiyordum. 38. haftada çatı muayenesinden geçtim ve normal doğum yapabilecegimi ögrendim.

defne bebek dogum oykusu

38+3'te sabah nişanım geldi heyecanla doktoru aradım gelip muayene olmam gerektigini söyledi. Beni direk doğumhaneye yönlendirince çok korktum. Açılmam yok ama NST de sancım çıktı, doktor yatışımı yaptı.

Öğlene doğru sancılarımı hissetmeye başladım, sancı geldikçe yürüdüm, hiç yatmadım bacaklarımı omuz hizasında açıp, çömeldim, kalktım.  Açılmam kolay olsun, bebek aşağıya kolay insin diye; nitekim öylede oldu.

Ertesi gün sabah 6'da açılmam 7 cm olmustu tabi sancılar aşırı çoğaldı bir kaç saat sonra 9 cm oldu. Doğuma aldılar beni, doğum masasında heyecandan sancım kesildi :) Suyumu patlattılar tekrar odaya geldim yarım saat sonra 10 cm açıklıkla doğuma girdim.

Sancılardan gözüm hiç birşey görmüyordu. Sadece ağlıyordum, güzel bir kaç ıkınmayla bebegimin çıktığını gördüm. Birden herşey bütün sancılar, ağrılar kesildi Allahım bu benim mi dedim :)  

Dünyanın en güzel duygusu bu galiba. Hemen temizleyip kucağıma verdiler. Kendime ve kucağımda duran prensese şaşkınlıkla bakmıştım. 3500 kg 53 cm sağlıklı bir kızım oldu. Şimdi 2 aylık oldu. Allah isteyen herkese nasip etsin. Amin...


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>