Buse Hanımın Güzel Doğum Öyküsü

Merhaba bizim ismimiz Zahide Mira, çok uzun bir hikayemiz var ama kısaca anlatmaya çalışacağım, umarım sizde kızımın hikayesini seversiniz :)

Hamileliğimi öğrendimde henüz 1 senelik evliydim . Denizli'de yaşıyorduk, babamız ise Almanya'da. Vizemiz henüz çıkmamıştı.

Çok muhteşem bir hamilelik geçirdim. Bulantı, kusma hiç bir şey yaşamadım. Denizli'de tüm kontrollerim yapıldı, özel hastanede kızım Zahide Miran'ın doğum tarihimiz 19.09.2015'di.

zahide mira dogum oykusu

O tarihi iple çekiyorduk. Hamilelik donemimi Ağustos'un 18'ine kadar Türkiyede geçirdim. Türkiye de doğum için artık yavaş yavaş hazırlanıyorduk ki vizemiz çıktı. Ağustos'un 20'sinde babamız geldi ve ben 9. ayıma girerken arabayla Almanya yolculuğumuz başladı. 21 Ağustos tarihinde yola çıktık. 22 Ağustos sabaha karşı Almanya'da evimdeydim. Hiç bir ağrı sancım yoktu. Burada bir hafta sonra kontrollere başladım ve doğum tarihim geldi.

19 Eylül Kurban Bayramı sabahı hastaneye gittik ama ne gelen var ne giden :) bana bekleyelim normal doğum yaptıracaz dediler. Bebeğim 4.350 gr 51 cm'di ve ben çok korkuyordum sezaryen istedim ama malesef burada herşey normalse asla sezaryen yapmıyorlar.

2 güne bir kontrole çağırdılar ve 10 gün geçti günüm. Artık bebeğe birşey olur diye doğumumu istedim ama ne açılma vardı ne de bir belirti. Benim kız gayet rahattı taki 28 Eylül tarihine kadar...

Sabah hastaneye doğum için gün verdiler ben gayet rahat gezmeye gider gibi hastaneye gittim. Tüm tetkikler yapıldı ve doğum için beni hazırladılar.

Suni sancı verdiler ama ben ağrı'dan çok korktuğum için epidural ile doğum istedim. Epiduralim takıldı gayet normal doğumu bekliyordum sancılar tavan yapmış ama benim hiç haberim olmadı taki bebeğimin kafası görünene kadar. Sonra o meşhur ıkınmalar başladı ve doğum yaptım. O zaman anladım sancıyı hissetmediğim için ıkınamadım ve zorda olsa bebeğimi defalarca süren ıkınmalar sonucunda sezaryan olmadan kızım Mira'yı 4.590 gr dünyaya getirdim.

Bu arada doğumda cok şükür annem ve eşimde vardı. Bebeğimi kucağımıza aldığımız anlar anlatılamaz. Şimdi 22 günlük 5 kilo nur topu bir kızımız var evimizin neşesi rabbim isteyen herkese nasip etsin bu güzel duyguyu...


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>