Hamile Olmanın 6 Güzel Yanı

Hamile olmak biraz sıkıntı yaşamak anlamına geliyor. Gebeliğin getirdiği küçük sorunları görmezden gelemeyiz. Ancak hamile olmak aynı zamanda avantajlı bir durum. Yani hamile olmanın çok güzel yanları da var. Bu kez bardağın dolu tarafını görmeye ve hamile olmanın güzel yanlarından bahsetmeye ne dersiniz?

Ağrılar, ödemler gibi çeşitli sıkıntıları olsa da hamileliğin çok güzel yanları da var. Bu süreç sona erdiğinde bebek gibi eşsiz bir hediye alacak olmanızın yanı sıra hamile olmanızın da size bazı avantajları sunduğunu unutmayın! Biraz iyi tarafından bakarak kendinizi daha pozitif hissedebilirsiniz.

İşte anne adaylarına özel olan ve hamile olmanın avantajlarını yansıtan iyi taraflar!

Hamile kadin alışveriş

1- Daimi Alışveriş

Alışveriş tutkunları için hamileliğin en güzel yanlarından biri de sürekli alışveriş yapılabilmesidir. Anne adayının yeni kıyafetler alması gerekir. Ayrıca bebek için de kıyafetler, bakım malzemeleri, mobilyalar alınması gerekir. Alışverişi çok seven anne adayları için bundan daha güzel ne olabilir ki!

Parlak Saçlar

2- Parlak Saçlar

Hamilelik döneminde ister istemez daha sağlıklı beslenildiği için bu beslenme şekli hemen saçlara yansıyor. Daha gür ve daha parlak saçlara sahip olma imkanı hamileliğin en güzel taraflarından biridir. Ayrıca bol miktarda vitamin ve mineral alındığı için saç dökülmesi de azalır.

keyifli kilo almak

3- Kilo Almak Keyifli

Kilo aldıkça kendinizi bir kabusun ortasında hissetmek yerine daha iyi hissedersiniz. Hamileliğin güzel yanlarından biri de dilediğiniz gibi kilo alabiliyor olmanızdır. Kimse size “kilo almışsın” ya da “yediklerine biraz dikkat et” demez. Hatta kilo aldıkça güzelleşirsiniz ve bebeğinizin sağlığı konusunda da endişeleriniz azalır. 

Regl Olmamak

4- Regl Olmamak

Hamileliğin en güzel yanı şüphesiz ki regl olmamaktır. Karın ağrısı, kasık sancıları, uygun kıyafet bulma, halsizlik ve yorgunluk gibi sıkıntıları olan regl döneminden bir süreliğine kurtulmak harika değil mi? Özellikle sıkıntılı bir regl dönemi geçirenler için hamileliğin en güzel yanı regl döneminden kurtulmak olsa gerek!

hamilelikte kitap okuma

5- Kendinize Zaman Ayırmak

Artık gününüzün büyük bölümünü dinlenerek geçirmeniz gerektiği için kendinize de daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Örneğin okumak istediğiniz ancak zaman bulamadığınız kitapları okuyabilir, hobilerinizle daha fazla ilgilenebilirsiniz. Hamileliğin en güzel yanlarından biri de zamanı daha keyifli şekilde geçirebilmektir.

saglikli disler

6- Güçlü Dişler

Hamilelik döneminde doktorunuzun da önerisiyle bol kalsiyum içeren gıdaları sıklıkla tüketirsiniz. Bu da dişlerinize olumlu yönde yansır. Kalsiyum bakımından zengin bir beslenme şeklini tercih ettiğiniz için dişleriniz güçlenir ve çürüme olasılığı da azalır. Hamile olmanın en güzel yanlarından biri de daha sağlıklı dişlere sahip olmak ve bir anlamda diş sağlığınıza yatırım yapmaktır.