Normal Doğum Öyküsü

Merhaba güzel anneler buda benim uzun, yorucu ve mutlu sonla biten doğum hikayem. Kızım Fatıma-tüz-Zehra'yı beklerken yaşadıklarım ve kucağıma aldığımda ilk hislerim hikayemde :)

Kiracıydık... Ev, araba, iş derken ertelediğimiz bebek artık olsun istiyorduk. Oğlum 7 yaşındaydı bir kardeşi olsun istedik ve ilk deneme...

Hamileydim; 8 haftalık olduk kalp atışı yok doktor kürtaj dedi bir 6 ay sonra yine hamileyim ve bu seferde boş gebelik :( mecburen yine kürtaj. 2 kürtaj beni çok yıprattı ve yapılan testler sonucu kanımda pıhtılaşma sorunu (bkn: gebelikveannelik.com/kan-pihtilasmasi ) ortaya çıktı.

normal dogum oykusu

Evet bi 6 ay sonra yine hamileyim ve bu sefer günlük iğne ve ilaç tedavisi başladık o ilk kalp atışını duymak inanılmaz mutluluktu. İlk aylar bulantı, kusma derken hızlıca geçti zaman ve doğum yaklaştı.

Gebeliğim boyunca hep kızıma bişey olacak korkusu vardı, hergün iğne ilaç alıyordum doktorumla konuştuk normal doğum yapacaktım bir yandanda korkuyordum :(

İnternetten araştırdığım kadarıyla bu tür tedavi görüp normal doğum (bkn: gebelikveannelik.com/normal-dogum ) yapan çok az. Kan kaybı riski fazla.

Son haftalarım çok stresliydi. Doğum iznine ayrılmıştım, gün sayıyordum arkadaşlar akrabalar sürekli arayıp daha sen doğurmadın mı diyorlardı. 2 günde bir NST çektiriyordum ve hep arada çıkan yalancı sancılar...

Bir akşam gittim ve artık yeter beni doğurtun dedim. Ebe muayene etti alttan, nişanım geldi iki üç güne doğurursun dedi ve nihayet gece kalktım bir ağrı saplanmış belime 10 dakikada bir sancı gelmeye başladı, evet anladım ki bu sefer gerçek doğum sancısı (bkn: gebelikveannelik.com/dogum-sancisi )

Gece sabaha kadar bekledim kimseyi kaldırmadım sabah artık 5 dk bir sancı gelmeye başladı. Eşimi kaldırdım, kaynanamgili aradık hazırlanın gidiyoruz diye 19 mayıs günüydü doktorum izindeydi ebe baktı 2 cm açılma il merkezindeki doğum hastanesine gittik açılma 4 cm sancı odasına girdim ve o saatler geçmek bilmedi. Tam karşımda saat vardı gözüm hep saatteydi tam çatlama derecesine geldim ve o an kızım dünyaya geldi.

19 mayıs 2016, 39 haftalık 3.600 kg 50 cm doğdu canım kızım. Rabbim herkeside bir avazda kurtarsın şükürler olsun bizi kavuşturana.

İsteyen herkesede versin, sancı çekerken özellikle dua ettim tanıdık tanımadık herkese.


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>