Esra Hanımın Doğum Öyküsü

Merhabalar bende doğum hikaye mi sizlerle paylaşmak istiyorum. Tüp bebek tedavisi sonucunda oğlumu kucağıma alma öyküm umarım sizlerinde hoşuna gider.

Öncelikle tüp bebek yöntemi ile hamile kaldım. Normal doğum yapamazsın dediler ve doktorumu değiştirdim. 29.haftada kasılmalardan erken doğum sebebiyle hastanede yattım. Çok şükür ki iğneler le 37. haftaya kadar geldik. Fakat 37'yi tamamlayamadan benim minik oğlum yola girmiş bile. Hem de babamız memlekete gitmişken.

esra hanim dogum hikayesi

İlk doğumum. Doğumun nasıl birşey olduğunu bilmezken eşim yanımda olsun isterken, doğumum başlamış bile. Daha 37. haftadayız nasıl olsa erken. Belirtide yok diye babamıza izin verdik o annesinin yanına gitti bende anneme gittim her ihtimale karşı.

Eşimin yola gideceği gün karnım da değişik bir ağrı hissettim. Ağrı desem değil, sancı desem değil. Öncesinde 2 gün hiçbirşey yiyemedim ve sabaha kadar istifra ettim. Nane limon içtim belki geçer diye ama nafile sabah 5'te annemler zorla hastaneye götürdüler.

Ben istifradan gittim hastaneye serum takip gönderirler diye ama istifra ederken meğerse kendimi çok sıkmışım açılma başlamış tabi bu arada serumu da taktılar 1cm ile yatış yaptık sabah saat 10 da 3 cm olmuş. Ben hala dursun diye uğraşırken kanama oldu doktor nişanın gelmiş silinme gerçekleşmiş dedi.

tup bebek hikayesi

Sonra 4 cm oldu açılmam ama ağrı sancı yok. Bu arada eşim 16 saatlik yoldan geri geliyor. Yetişmeye çalışıyor. Babamlar hastane çantamı aldı geldiler. Annem gezin ki açılma ilerlesin diyor kaldırıyor, ben yatıyorum daha gelmesin dursun babasını beklesin diyorum.

Akşama kadar böyle geçti saat 9 da artık vakti geldi suyunu açacağız dediler. Ben hala açmasanız biraz daha dursa falan diyorum olmaz sıkışır çocuk dedi doktor. Tam masaya yatıracaklarken suyum kendi geldi. Ateşimde olduğu için suyum çok sıcaktı ve hemen ateş düşürücü yaptılar.

Odaya aldıktan sonra sancılar başladı durduğum yerde duramıyordum artık. Saat 9 buçuğu geçmişti eşimle son görüşmemizi yapmıştık daha bekleyemiyoruz bize dua et dedim ve 4 cm açılma varken birden baktım ki bebeğimin kafası görünüyor bile. Hemşireleri çağırdık daha vakti var dediler 4 cm diye olmaz sandılar artık başı geliyor dediğimde direk doğumhaneye aldılar ve oğlumu kucağıma vermeleri 5 dakika sürmedi.

Çok şükür 2 saat olmadan normal doğum yöntemiyle oğlumu sağlıklı bir şekilde kucağıma aldım.

Şimdi tam 40 günlüğüz. Böyle bir duygu yok. Rabbim tüm evlat isteyen herkese hayırlısı ile tez zamanda nasip etsin inşallah. Amin...


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>