Hamilelikte Bebeğe Müzik Dinletmek

Anne karnındaki bebeklere müzik dinletildiğinde gelişimlerinin çok daha sağlıklı bir şekilde devam ettiğini biliyor musunuz? Siz de bebeğinize beşinci aydan itibaren klasik müzik besteleri dinletebilir ve bu sayede daha huzurlu bir gelişim göstermesini sağlayabilirsiniz. Klasik müzik anne adaylarını da rahatlatıyor ve dinlendiriyor.

Bebeğinize özel olduğunu hissettirmek için onu kucağınıza almayı beklemenize hiç gerek yok. Anne karnındaki bebeğinize müzik dinletebilirsiniz. Müzik hem onu rahatlatacak hem de dış dünyaya hazırlayacaktır. Bu durum tamamen bilimsel! Anne karnında dinletilen müziğin bebeğe etkisi daha önce kanıtlandı. Ancak elbette gelişigüzel bir müzik seçimi yapmamalısınız. Hamilelik döneminde bebeğinize klasik müzik dinletmelisiniz.

Hamilelikte Anne Karnında Bebeğe Müzik Dinletmek

Bebeğinize 5. Aydan İtibaren Müzik Dinletin

Pek çok anne adayı bebeğinin dış ortamdaki sesleri duyduğunu bilmiyor. Bu nedenle müzik dinletmenin de gereksiz olduğunu düşünüyor. Oysa bebekler hamileliğin 4. ayı itibariyle sesleri işitmeye başlar. Beşinci aydan itibaren de dış ortamdaki sesleri duymaya başlar. Bu dönemden itibaren doğuma dek her gün bebeğinize klasik müzik dinletirseniz bebeğiniz daha sakin ve daha huzurlu olacaktır. Bu da gelişiminin çok daha sağlıklı bir seyir izlemesini sağlayacaktır.

Anne karnında bebeğe müzik dinletmenin faydalarını bebeğinizi kucağınıza aldıktan sonra da görmeye devam edeceksiniz. Çünkü bebeğinize diş çıkarma dönemi gibi huysuzluklarının arttığı dönemlerde klasik müzik dinletirseniz kısa sürede sakinleştiğini göreceksiniz. Çünkü kendini anne karnındaki kadar mutlu ve huzurlu hissedecektir. Müzik dinletmenin faydaları bununla da sınırlı değil!

Anne Karnında Müzik Dinletmek

Ninni Yerine Klasik Müziği Seçin

Anne karnındayken klasik müzik dinleyen çocukların matematik zekasının diğer çocuklardan daha iyi olduğu da biliniyor. Ayrıca bu çocuklar büyüdüklerinde çok daha sosyal olabiliyorlar. Klasik müzik dinleyen anne adaylarının stresten uzak bir hamilelik dönemi geçirmeleri de mümkün olabiliyor. Yani klasik müziğin faydalarından hem anne adayı hem de anne karnındaki bebek istifade edebiliyor.

Klasik müzikler arasından en çok tavsiye edilen ise Mozart oluyor. Dünya genelinde pek çok tedavide kullanılan Mozart bestelerini bebeğiniz dünyaya geldikten sonra da ona dinletmeye devam edebilirsiniz. Bu sayede gelişimini de desteklemiş olacaksınız.