Hangi Hamile Tipisiniz?

Hepimiz birbirimizden farklı ve özel insanlar olduğumuz gibi, hamileliğimizi de bambaşka yaşıyoruz. Yaşarken hayatımızın en önemli ve hiç bitmeyecek bir dönemi gibi gelen hamilelik, herkesi farklı etkiliyor.

Öyle ki, normal hayatında hırçın kişilik özellikleri bir kadın hamileliğini sakin bir göl gibi veya tam tersi olarak geçirebiliyor. Biz de sizin için sık karşılaştığımız hamile tiplerini derledik, bakalım siz hangisisiniz?

Duygusal

Herkese sevimli gelen bebek bezi reklamı sizin gözlerinizin bir anda dolmasına mı neden oluyor? Sık sık doğacak olan yavrunuzun nişanını, düğününü, mezuniyetini hayal edip gözyaşlarına mı boğuluyorsunuz? O zaman rahatlıkla söyleyebiliriz ki hamilelik sizi epey duygusallaştırmış. Ama durun hemen ağlamayın; emin olun onu harika bir hayat bekliyor.

Pozitif

Hamile olduğunuzu öğrendiğinizden beri, karnınızda kelebeklerin uçuştuğunu biliyoruz. Yolda tanımadığınız insanlara bile selam vermek istiyorsunuz ve içinizden taşan coşkuyu hiçbir şey engelleyemiyor. Arkası gelmez mide bulantıları, şişen ayaklar… hiçbiri canınızı sıkamaz çünkü siz pozitif bir hamilesiniz.

İştahlı

Canınız “Amasya” kelimesini duyunca elma, kedi görünce ciğer mi istiyor? Geceleri uyandığınızda ayaklarınız sizi buzdolabına doğru mu sürüklüyor? Gittiğiniz yerlerde size yönelik ikramların ardı arkası kesilmiyor mu? Bu durumda sanki iştahınız biraz açılmış gibi görünüyor. Bu eşsiz dönemin tadını bizce de doyasıya çıkarmalısınız. Ama dikkat doğum sonrası kilolar canınızı sıkmasın.

Kaprisli

Bu sizin hayatınızın en özel dönemi; kimse gelmesin üstünüze, yoksa pişman edersiniz! Hem ne olmuş aralık ayında canınız karpuz çektiyse? Bebeğinizin ismini de siz seçersiniz, oda takımını da, hangi hastanede doğum yapacağınızı da. Var mı itirazı olan!