Kızımla Buluşma Hikayemiz

Uzun bir aradan sonra nihayet doğum hikayemi yazıyorum. Umuyorum sizlerde bizim hikayemizi keyifle okur ve beğenirsiniz.
22 temmuz günü kontrolüm vardı. Bebeğim hala dönmemişti. Ben daha zamanımız var umuduyla kontrolde bebeğimi görüp geleceğim zannediyordum :)
 
Doktor kontrolüne gittiğimizde bebek dönmemiş, Cuma günü alacağız bebeği deyince şaşırdım, bir tuhaf oldum. Kordon dolanması olabilir bebeği riske atamam dedi. Hemen kan tahlilleri falan. Bu arada annemle ikimiz çeşmeleri akıtıyoruz. Aylarca sabırsızlıkla beklediğim kızımı inşaallah Cuma günü kollarıma alacaktım. 
 
kizimin dogumu
 
Nihayet 25 temmuz günü 14.30'da hastaneye gittik. Odamı gösterdiler. Sonda takılacakmış hiçte korkulacak birşey değil arkadaşlar yeter ki kendinizi kasmayın, canınız hiç yanmayacak. Sonra ameliyat kıyafetim geldi. Bu arada benden önce 3 kişi sezeryan olup geldi.
 
Saat 5 de beni çağırdılar. Bende bir sukunet. Canım annem nasıl telaşlıydı. Ameliyathaneye girerken herkese baktım en son kocama el salladım gülerek. 
 
Sonra beni ameliyat masasına çıkardılar. Damar yolumu açtılar. Tansiyon ölçümü falan. Sonra oksijen verdiler. Bebeğin için çok yararlı olacak çekebildiğin kadar çek dediler. Ben bunu duydum ya nasıl içime çekiyorum kızlar :)
 
Sonra doktorum geldi. Halımı hatırımı sordu. Bacaklarıma soğuk birşeyler döktüler hadi artık başlayalım dediler. Narkozu kolumdan verdiler. Yüzümde bir karıncalanma uyumuşum.
 
Kendime geldiğimde sanki aydınlıkla karanlık bir aradaydı. Ameliyathaneden çıkartıyorlardı. Bebeğim nerde diye sordum hep. Bebeğim nasıl? 
 
Odama geldiğimde bir bebek ağlaması. Canım benim ama bir bebek doktoru geldi. 9 ay karnımda aynı pozisyonda durduğu için ayakları yüzündeymiş alışkanlık edinmiş. Hemen düzelmemiş onun için.
 
Annem, kayınvalidem korkmuş hep. Ben görmedim tabi. Benim doktorumda çok şaşırmış. İlk defa böyle birşey görmüş. Canım kızım benim.
 
RABBİME şükürler olsun birşeyi yoktu. Bu arada 2800 gr ve 48 cm. minicik ama güzeller güzeli. 
 
Emzirmem için verdiler kızımı bana, nasılda emmeye çalışıyor miniğim benim. Çok çok güzel bir duygu.
 
RABBİM herkese kolay hayırlı doğumlar nasip eylesin. ALLAH a emanet olun.

<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>