Oğluşum Aramıza Sürprizle Geldi

Bende artık doğum hikayemi yazayım dedim. Üstünden fazla zaman geçmiş olsada taze taze :)
Doktorumun bana doğum tarihi olarak verdiği son gün 24 Ağustos'tu. O güne kadar ne sancı ne de başka bir belirtim vardı ama 24 Ağustos sabahı iç çamaşırımda bir ıslaklık hissettim her halde suyum geliyor dedim ve hastaneyi aradık, hemen gelin dediler,
 
Hasteneye gittik, hemen NST ye bağladılar gelen sudan örnek aldılar kontrol için ve de suyun sızıntı halinde geliyor dediler. Yarın sabaha kadar bekleyelim dedi nöbetçi doktor. Kendi doktorun yarın karar verir dedi ne yapılacağına.
 
oglumun dunyaya gelisi
 
Neyse sabah oldu doktorum hemen 8.30 da geldi açıklığa baktı ve 3 cm dedi hemen doğum odasına alıyorum suni sancı verelim dedi beklemeye gerek yok. Saat 9'da çoktan doğum odasındaydım sancıyı vermeye başlamışlardı hemen, ama ben anca 11'de felan hissetmeye başladım. 
 
Birden bire kuvvetlenmişti sancı, anlatılacak birşey değil böyle soğuk soğuk terliyor nerdeyse bayılacak gibi oluyordum. Doktorda arada bir gelip açıklığı kontrol ediyordu en son saat 4'te 6 cm olmuştu ama doktor çok yavaş ilerliyor dedi ben artık sancıya dayanamaz oldum ve epidural anestezi istedim. Anestezi uzmanı geldi epidural yapıldı ve ben baya rahatladım. 
 
Saat 5 oldu ve benden fışkırır gibi yemyeşil bir su gelmeye başladı ve dediler ki bebek içerde kakasını yapmış bundan sonra en fazla 2 saat bekleyebiliriz saat akşam 7 oldu ve doktor tekrar baktı 6 cm de duruyordu açıklık, hiç ilerlememişti ve acilen sezeryana alıyorum artık bundan sonrası bebeğe çok zararlı; zehirlenebilir dedi.
 
Eşimle ben şok olduk, kendimi normal doğuma çok hazırlamıştım baştan beri. Birden bire başıma toplaştı hemşireler, ebeler beni hemen hazırlamaya başladılar. Lağman yapıldı sonda takıldı başka bir yatağa aldılar ve sezeryan olacağım yere gittim orada hemşireler değişti anestezi uzmanı epiduralin dozunu artırıyordu sanırım. Artık belden aşağımı hiç hissetmiyordum çünkü gözlerim açık ne olacak diye şaşkın şaşkın bekliyordum. 
 
Öylece bir yandan da ağlıyordum sezeryan oluyorum diye eşimide almadılar yanıma iyice tuhaf olmuştum. Bir perde germişlerdi doktorların sadece kafasını görüyordum. Benim baş ucumda da bir hemşire sürekli benle konuşuyordu, iyimisin birşey hissediyormusun felan diye soruyordu ama hiç bişey hissetmiyordum. Bütün bunlar 20 dakika içinde olup bitti. Baş ucumdaki hemşire saçları göründü geliyor ufaklık dedi ve ben birden oğlumun ağlama sesini duydum. 
 
Hemşirede ufaklık dedim ama büyükmüş bu baya dedi gülüştüler hepsi. Bir iki dakika sonra bir çarşafın içine sarmışlar gösterdiler oğlumu biz şimdi babasına gidiyoruz sen biraz daha burdasın dediler. Benim ağlamamda geçmişti artık gülmeye başladım. Böylelikle 25.08 günü akşam saat 19:33 de oğlum dünyaya gelmiş oldu.
 
24 Ağustosda benim doğum günümdü oğlum bir gün gecikmeyle annesine hediye gelmiş oldu :)
 
Ayy çok uzun oldu galiba kızlar kusura bakmayın, Allah herkese, her isteyene bu duyguyu nasip etsin İnşallah...

<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>