Tuğçe Hanımın Doğum Öyküsü

Sayfamızın takipçilerinden Tuğçe Hanımın normal doğum ile oğlu Batı'yı nasıl kucağına aldığını anlattığı güzel doğum hikayesi.

Merhaba, ben de hamilelik hikayemi anlatmak istedim.

Ben 21 yasındayım. Hamileliğimin ilk aylarında hiç tatlı yiyememiştim ve bulantılarım çoktu. 65 kilodan 58'e düşmüştüm. Sonraki aylarda hiç şikayetim olmadı ve 41. hafta oldu. Ama ben çok sabırlı bir insandım. Hiç sabırsızca beklemedim. Eşim beni fazla dışarıya çıkarmadı ve çok hareketsiz bir hamilelik geçirmiştim.

41. Hafta olmasına rağmen hala sancım gelmemişti ve ben normal doğum istiyordum. Sonra bir gün sancım gelmeye başladı ve gittikçe arttı. Ben panikleyip hastaneye gitmek istedim. Hasteneye getirdiklerinde korkudan ağlamaya başladım bacaklarım titriyodu korkudan. Sonra doğumhaneye girdim. Ebe kontrol etti çok kötü hissetmiştim o an, neyse sonra 4 cm açılma olduğunu ve erken geldiğimi söyledi. Eve gidip sancını orada çek dediler, burada iyice korkarsın dediler.

erkek bebek dogum hikayesi

Sonra eve geri döndük tabi bana ara ara sancılar girmeye devam etti. Çok gergindim ve sınırlıydım, çok heyecanlıydım. Eşim de beni sinir etmeye başladı ters ters konuştu iyice sinir oldum. Annem hep yardımcı oldu bana, tam 18 saat sancı çektim evde...

Annem sabaha kadar masaj yaptı belime, bacakarıma sonra ertesi gün oldu tabi uykusuzluk ve stres çok yordu ama dinlenmeye zaman bulamadım tam sancım bitti hemen uyudum 5 dk olmadan tekrar giriyodu ve eşim o gece rahat rahat uyuyabildi.

Sonra sabah saat 4 gibi hastaneyw gittik. Bu sefer hiç ağlayıp sızlamadım gayet soğuk kanlıydım gene muayene ettiler 6 cm açılmış sonra sancı odasına aldılar beni NST'ye bağladılar serum verdiler çünkü 2 gün hiç birşey yiyememiştim sadece ağzım çok kuruduğu için şu içmiştim. Sonra lavmanla içimi temizlediler. O kadar çok susuyordum ki ama su da vermediler. Ebeler ne derse yaptım suda içmedim. Sadece bir kere ağzımı ıslattım o kadar.

Ben tabi sancı odasında bağırmaya devam ederken dışarda annem ve eşim meraklı meraklı beni beklediler. Arada bir ebe gelip kaç cm açılmam var bakıyordu. Her sancıda da bir mm açılıyormuş çok zor bir 4 saat geçti ve en sonunda hazırdım. Ameliyathaneye aldılar beni.

2 tane ebe vardı başımda. Bana ne derlerse yaptım, hep onların sözlerini dinledim. Onlarda beni sevdiler. Ikın dediklerinde ikindim, dur dediklerinde durdum. Çok dirençli olduğumu söylediler. En sonunda fazla zorlarsam arkayla onun birleşeceğini kesmek zorunda olduklarını söylediler. Sonra kestiler sağ taraftan bir ıkındım hemen oldu bitti zaten gerisi de hemen bitiverdi.

Bebeğim çok az ağladı sonra sustu hemen sonra yanıma getirdiler gözünü açtı bana baktı sonra onu öptüm sonra giydirdiler. Ben de toparlandım odaya götürdüler. Çıktığımda annem ve eşim beni karşıladı.

Bir gece yatıp çıktık hastaneden, annemde kaldık. Şimdi bebeğim 3 aylık oldu gayet sağlıklı ve mutlu ben de öyleyim. Oğlum Batı ile bana dualarınızı bekliyorum...

Herkese kolay ve güzel bir doğum diliyorum, Sevgiler...


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>