Kanguru Kaç Aylıkken Kullanılmaya Başlanır?

Anneler bebeklerini çok daha rahat taşımak için kanguru kullanmayı tercih ederler. Bebeklerin çok hafif de olsa oturma pozisyonu aldığı kanguru bebek 2 aylık olduktan sonra güvenle kullanılabilir. Sadece bebeği sıkıca sardığından ve bebeğin rahat nefes aldığından emin olmalısınız.

Henüz yürüme dönemine girmemiş olan bebeklerin en rahat şekilde taşınabilmesini sağlamak amacıyla tasarlanmış olan kanguru aynı zamanda bebeklerin güvenli bir şekilde taşınmasını da sağlar. Ancak elbette bebeklerin bu aparata oturabilmeleri için de belirli bir gelişme dönemine girmiş olmaları gerekiyor. Anne için de konforlu bir kullanım olanağı tanıyan kanguru, annenin ellerinin serbest kalmasını sağlar. Böylece pek çok rutin işlem anne tarafından kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

kanguru ne zaman kullanilir

Bebek Kaç Aylıkken Kanguruya Oturabilir?

Bebeklerin bu aparat yardımı ile taşınabilmesi için en az 2 aylık olmaları gerekir. İlk 4 ay boyunca bebeklerin yüzünün anneye dönük olacak şekilde kanguruya oturtulması gerekir. Böylece bir yandan da annenin kalp atışlarını duyabilen bebekler kendilerini güvende hissedecek, çok daha huzurlu olacaktır.

Kanguru Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

  • Öncelikle bebeğin rahat nefes aldığından emin olmalısınız
  • Bebeğin yüzünün örtülü olmadığından emin olun
  • Uzunluğu ayarlanabilir olan koruma bantlarını bebeği saracak şekilde ayarlayın
  • Koruma bantları bebeği sıkmamalı ancak düşmesine neden olacak kadar da gevşek olmamalı