Mert Bebeğin Doğum Öyküsü

Merhaba sizinle ilk doğum hikayemi paylaşmıştım şimdi ikinci hikayemi de paylaşmak istiyorum. Ikinci oğlum Mert'in dünyaya geliş hikayesini umuyorum sizlerde beğenirsiniz :)

9 ayım çok zor geçmişti. Migde ve bacak sorunlarım vardı. İkinci hamilelik ve doğum kolay olur derler ya sakin inanmayın :) Benim ikinci hamileliğim daha zor geçti. Herneyse hikayeme başlayayım.

yeni dogum hikayesi

Doğum tarihimi bir hafta geçmiştim, 41 haftalık olmuştuk ve kadın doktoruma randevuya gittiğimde bebeğimin kalp atışlarında bir sorun çıkmıştı ve beni hastaneye yolladı. Hastanede doktor baktığında bir sorun yoktu ama haftanızı geçtiniz artık burada kalın ve size suni sancı verelim kabul edermisiniz dedi, bende olur ama biraz bekleyelim evde nişanım geldi belki suni sancıya gerek kalmaz dedim ve doktorum bu önerimi kabul etti.

Geceyi hastanede gecirecektim baktım ki sabaha karşı kendi sancılarım başladı doktorda bu kendi sancıların doğum için az ve beklersen çok uzun sürebilir dediği için birde iki yaşında oğlumu düşündüğüm için suni sancıyı kabul ettim.

Sabah sekiz buçukta hap olarak suni sancı verdiler ve saat öğlen 12.00'de suda doğum yaptım. İlk oğlumdada suda doğum yöntemini tercih etmiştim. Çok rahat ve kolay doğum oluyor tavsiye ederim bayanlar.

Doğum yaptığımda kimse yoktu yanımda, eşim aradığında geliyorum diye, bende hemen müjdeyi vermiştim :) oğlumuz doğdu diye oda çok mutlu oldu. Büyük bir buket beyaz güllerle gelmişti hastaneye.

Yüce Rabbim isteyen herkese nasib etsin bu mutluluğu İnşallah.


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>