Osman Efenin Doğum Öyküsü

Merhaba arkadaslar, bende minik prensime kavuşma hikayemi paylaşmak istiyorum. Umutsuz anne adaylarına umut olsun istiyorum. Umarım sizlerde öykümü zevkle okursunuz.

İnsan hayatının bir ses bir nefes ile nasıl değişebileceğini öğreten minik mucizem benim.

Eşimle normalde çocuk düşünmeyen bir çifttik ancak eşimin askerden geldikten sonra bir akşam ben artık ailemizin büyümesini istiyorum demesi, benim biyolojik saatimi harekete geçirdi, aklımdan çıkarmaz oldum nasıl olur, iyi bir anne olabilir miyim? Çünkü benim düşüncem; yetiştiremeyeceksen çocuk yapmayacaksındı.

7 aylık bir süreçten sonra sonuç hep negatifti. Biz artık nedenini araştıralım diye doktora gittik doktordan aldığım cevap 5 cm myomunuz var ve ameliyat olmanız gerek.Tüm dünya başıma yıkıldı çünkü myom ameliyatı ile alakalı internette çok fazla felaket senaryosu yer alıyordu.

osman efe bebek

Korktum iş yerime kafamda binbir düşünce ile geldim patronum ne olduğunu sordu bende olanları anlattım onun cevabı içime su serpti bir çok insan myomla hamile kalabiliyor seni başka bir doktora götüreceğim dedi ve götürdü nitekim o doktor beni umutlandırdı.

Vajinal usg ile kontrol etti ve gerekli bazı kan ve hormon testleri var dedi bende test sonuçları ile tekrar gelmek üzere yanından ayrıldım ve sağlık ocağına gittim aile hekimim en son adet tarihimi sordu söyledim 4 gün geçmişti hamilelik hormonunada bakalım dedi bende yok yahu iki tane doktor baktı mümkün değil hamile olsam görürlerdi dedim. Doktor hanım belli olmaz biz bakalım dedi.

Sağlık ocağından çıktım içime bi kurt düştü. Eczaneden test aldım tekrar iş yerine döndüm. Testi yaptım. Aman Allah'im sonuç pozitif yani hamileyim. O an işte tamda o an yeni hayatımın ilk günü olduğunu anladım.

İçim ısındı tüm vücudumda tarifi imkansız bir sıcaklık hissettim. Hemen tüm aileyi haberdar ettim. Ama o iki doktorada bir daha gitmedim. Araştırıp çok çok memnun kaldığım canım doktorumu buldum. 8. haftada kanama ile düşük tehlikesi dışında bir sıkıntım olmadı, rahat bir hamilelik geçirdim.

Hatta beni görenler sokakta doğuracaksın derdi çünkü son ana kadar hep gezdim ve her işimi kendim hallettim (temizlik, alışveriş vs.) Normal doğum en büyük isteğimdi. Doktor kontrollerinde artık sona gelmiştik, doktorum bana üzücü haberi verdi normal doğum yapamazdım çünkü bir tosun geliyordu ''bebek iriydi''

Mecbur doktorumun tavsiyesine uydum epiduralli sezeryan ile 09.09.2015'te oğlumu kucağıma aldım. 38+4 haftamda 3900 gr 52 cm dünyaya geldi Osman Efe'm. Ameliyat masasında ilk sesini duyduğum an yeniden doğduğumu hissettim artık tek gerçek vardı benim için bu onun sesiydi.

Allah'im herkese sorunsuz bir hamilelik ve hayırlı evlat nasip etsin.


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>