Hamilelikte Manikür Pedikür Yaptırılır mı?

Anne adayları hamilelik döneminde her zamankinden daha fazla bakım yapmak ister. Çünkü kendilerini daha güzel hissetmeye her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden manikür ve pedikür yaptırma konusunda istekli fakat endişeli olurlar. Oysa birkaç hususa dikkat edilmesi durumunda anne adaylarının manikür ve pedikür yaptırmasında hiçbir sakınca yok.

Hamilelik dönemi kadınların vücutlarında ve psikolojilerinde büyük değişimlerin yaşandığı bir dönem. Bir yandan anne olmanın heyecanını ve sevincini yaşayan kadınlar diğer yandan çok hızlı gelişen bu değişimlere de alışmaya çalışıyor. Bu esnada pek çok sorunun yanıtını da aramaya başlıyorlar. Örneğin hamilelikte manikür ve pedikür yaptırılır mı sorusu anne adaylarının merak ettiği hususlardan biri…

Hamilelikte Manikür Yaptırılır mı?

Hamile kadınların manikür veya pedikür yaptırmasında hiçbir sakınca yok! Bu bakım uygulamaları anne adayına ya da bebeğe hiçbir zarar vermiyor. Hatta aksine psikolojik anlamda anne adayına büyük faydalar sağladığı söylenebilir. Çünkü hızla kilo alan ve vücutlarında ödemler oluşan anne adayları güzelliklerini kaybediyor olduklarını düşünür.

Bakımlı Olmak Kendinizi İyi Hissetmenizi Sağlar!

Hamilelik döneminde anne adayları ne kadar bakım yaparlarsa kendilerini de o denli iyi ve güzel hissederler. Bu yüzden manikür veya pedikür gibi uygulamaların hamile kadınlar tarafından yapılmasında hiçbir sakınca görülmez. Fakat hijyen her zaman olduğu gibi bu uygulamalarda da büyük önem taşıyor.

Hamilelikte Pedikür Yaptırılır mı?

Manikür ve Pedikür Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Anne adaylarının gebelik döneminde hijyene her zamankinden daha fazla önem vermeleri ve dikkat etmeleri gerektiği bilinir. Hijyen konusunda yeterliliğe sahip bir merkezde manikür ve pedikür gibi işlemlerin yapılmasına dikkat edilmesi gereklidir. Ayrıca bu uygulama esnasında aseton gibi bazı kimyasal maddelerin kokusu midenizi bulandırabilir. Seçtiğiniz kuaför ya da güzellik salonunun havalandırmasının iyi olması gerekir. Bunun dışında koku almanızı önlemek için maske de kullanabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da ayaklarınızın çok fazla sıcak suda kalmamasıdır. Çünkü bu durum vücut ısınızın yükselmesine neden olacağından hem siz hem de bebeğiniz yüksek vücut ısısından rahatsız olabilir. Ilık su kullanılması çok daha doğru olacaktır. Salona giderken kendi malzemelerinizi yanınızda götürmeniz de hijyen bakımından endişelerinizi ortadan kaldırır. Sonuç olarak birkaç küçük hususa dikkat etmeniz durumunda manikür ve pedikür yaptırmanızda hiçbir sakınca yok!