İÇERİK KATEGORİLERİ

Çin Takvimine Göre Cinsiyet Belirleme

Hamile kalınan aya göre cinsiyet belirleyen Çin takvimi, yüzyıllardır kullanılıyor. Bilimselliği kanıtlanmamış olsa da dünyanın pek çok yerinde uygulanan bir yöntem. Mevcut yaşın iki fazlasına göre hesaplama yapılması gerekiyor. Çin takvimine göre bebeğin cinsiyeti öğrenilebilir ya da bu takvime göre gebelik planlanabilir.

Her ne kadar bilimsel bir yönü olmasa da başta Çin olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde en yaygın şekilde dikkate alınan cinsiyet belirleme yöntemleri arasında "Çin takvimi" yer alıyor. Belirli hesaplamaların dikkate alınarak bebeklerin hamile kalınan aya bağlı olarak cinsiyetinin belirlenebileceğini öngören bu takvim son yıllarda bayanlar arasında daha fazla ciddiye alınmaya başlandı.

Çin'de geçmişi 7 asır öncesine dayanan ve özel bir yöntem ile hazırlandığı ileri sürülen çin takvimi burçları da hesaplamalara dahil ediyor. Öncelikle yaşınızın 2 yıl sonrasına göre takvime bakmanız gerekiyor. Yani yaşınız 26 ise takvimde 28 yaşın tespitlerini dikkat almalısınız. Bebeğin cinsiyetini belirlemek için de mevcut aylar arasından istediğiniz cinsiyete göre hamile kalma döneminizi belirlemelisiniz.

çin takvimi hesaplama

Şayet çin takvimi doğrumu şeklinde bir endişe yaşıyorsanız bilmeniz gerekir ki; asla net ve bilimsel bir yanıt alamazsınız. Ancak takvimin bebek cinsiyetini belirleme yöntemi olarak bu kadar uzun süredir kullanılıyor olması, akıllarda doğruluk payının daha yüksek olmasını da beraberinde getiriyor. Annenin yaşının hamile kalınan ay ile kesiştiği noktada yazan cinsiyet bebeğinizin cinsiyetini işaret ediyor.

Çinli astroloji uzmanları geçmiş dönemlerde de günümüzde de çin takvimi tutuyor mu sorusuna en kesin yanıtı vermeyi tercih ediyor ve takvimin doğruluğunu savunuyor. Keza Çinli bayanların da takvime ciddi oranda inandıkları ve bu şekilde bebeklerinin cinsiyetini tercih etmeye çalıştıkları biliniyor. Ancak elbette burçlar bu takvim ile yakından ilişkilidir. Yani salt olarak takvime bağlı kalmanız cinsiyet belirlemede yetersiz kalabilmektedir.

En doğru sonucu almak isteyenlerin yöntemi sizin için de doğru bir şekilde çin takvimi hesaplama metodu olabilir. Buna göre öncelikle Çin burçlarından hangisinin sizin burcunuz olduğunu öğrenin. Ardından hamile kalma olasılığınızın yüksek olduğu ayları belirleyerek soluğu Çin takviminin yanında alın.

Çin Takvimi Nasıl Hesaplanır?

Aşağıda bulunan Çin Takvimi Tablosunda bulunan hamile yaşınız ile hamile kaldığınız ayın kesiştiği yerde yazan E (ekek) veya K (kız) bebeğinizin cinsiyetini size gösterecek.

Çin Takvimi Tablosu

çin takvimi

Not: Çin Takviminin bilimsel hiçbir geçerliliği yoktur.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR