Çin Takvimine Göre Cinsiyet Belirleme

Hamile kalınan aya göre cinsiyet belirleyen Çin takvimi, yüzyıllardır kullanılıyor. Bilimselliği kanıtlanmamış olsa da dünyanın pek çok yerinde uygulanan bir yöntem. Mevcut yaşın iki fazlasına göre hesaplama yapılması gerekiyor. 2024 Çin takvimine göre bebeğin cinsiyeti öğrenilebilir ya da bu takvime göre gebelik planlanabilir.

2024 Çin Takvimine Göre Cinsiyet Belirleme

Her ne kadar bilimsel bir yönü olmasa da başta Çin olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde en yaygın şekilde dikkate alınan cinsiyet belirleme yöntemleri arasında "Çin takvimi" yer alıyor. Belirli hesaplamaların dikkate alınarak bebeklerin hamile kalınan aya bağlı olarak cinsiyetinin belirlenebileceğini öngören bu takvim son yıllarda bayanlar arasında daha fazla ciddiye alınmaya başlandı.

Çin'de geçmişi 7 asır öncesine dayanan ve özel bir yöntem ile hazırlandığı ileri sürülen çin takvimi burçları da hesaplamalara dahil ediyor. Öncelikle yaşınızın 2 yıl sonrasına göre takvime bakmanız gerekiyor. Yani yaşınız 26 ise takvimde 28 yaşın tespitlerini dikkat almalısınız. Bebeğin cinsiyetini belirlemek için de mevcut aylar arasından istediğiniz cinsiyete göre hamile kalma döneminizi belirlemelisiniz.

çin takvimi hesaplama

Şayet çin takvimi doğrumu şeklinde bir endişe yaşıyorsanız bilmeniz gerekir ki; asla net ve bilimsel bir yanıt alamazsınız. Ancak takvimin bebek cinsiyetini belirleme yöntemi olarak bu kadar uzun süredir kullanılıyor olması, akıllarda doğruluk payının daha yüksek olmasını da beraberinde getiriyor. Annenin yaşının hamile kalınan ay ile kesiştiği noktada yazan cinsiyet bebeğinizin cinsiyetini işaret ediyor.

Çinli astroloji uzmanları geçmiş dönemlerde de günümüzde de çin takvimi tutuyor mu sorusuna en kesin yanıtı vermeyi tercih ediyor ve takvimin doğruluğunu savunuyor. Keza Çinli bayanların da takvime ciddi oranda inandıkları ve bu şekilde bebeklerinin cinsiyetini tercih etmeye çalıştıkları biliniyor. Ancak elbette burçlar bu takvim ile yakından ilişkilidir. Yani salt olarak takvime bağlı kalmanız cinsiyet belirlemede yetersiz kalabilmektedir.

En doğru sonucu almak isteyenlerin yöntemi sizin için de doğru bir şekilde çin takvimi hesaplama metodu olabilir. Buna göre öncelikle Çin burçlarından hangisinin sizin burcunuz olduğunu öğrenin. Ardından hamile kalma olasılığınızın yüksek olduğu ayları belirleyerek soluğu Çin takviminin yanında alın.

Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama

2024 Çin Takvimi Nasıl Hesaplanır?

Aşağıda bulunan Çin Takvimi Tablosunda bulunan hamile yaşınız ile hamile kaldığınız ayın kesiştiği yerde yazan E (ekek) veya K (kız) bebeğinizin cinsiyetini size gösterecek.

2024 Çin Takvimi Tablosu

çin takvimi

Bu tablonun doğruluk oranı yaklaşık %50 olarak kabul edilmektedir. Bu, her 2 kadından 1'inin tablonun tahminini doğruladığı anlamına gelir.

Tablodaki cinsiyet tahminleri, anne adayının hamile kaldığı ay ve yaşı baz alınarak yapılır. Bu nedenle, anne adayının yaşı ve hamile kaldığı ay doğru olarak biliniyorsa, tablonun tahminleri daha doğru olma olasılığı yüksektir.

Çin takviminin cinsiyet belirleme amacıyla kullanılmasının yanı sıra, eğlence amaçlı olarak da kullanıldığı bilinmektedir.

çin takvimine göre cinsiyet nasıl belirlenir

Not: Çin Takviminin bilimsel hiçbir geçerliliği yoktur.

Anne adayının yaşı 45'ten fazla ise, tablonun tahminleri doğru olmayabilir.

Anne adayının hamile kaldığı ay, kesin olarak bilinmiyorsa, tablonun tahminleri doğru olmayabilir.

Anne adayının hamileliği, hamile kaldığı aydan sonra gerçekleşmişse, tablonun tahminleri doğru olmayabilir.

Son güncelleme: 07/01/2024