Fadime Hanımın Bebeğini Dünyaya Getirişi

Çok şükür fırsat bulup gelebildim kızlar. Bebeğim sağolsun bütün zamanımı alıyor. Bu 4. yazmayı deneyişim olacak. İnşallah bu sefer başarırırım :) Taaa başından başlayacam, inşallah sıkılmazsınız kızlar, biraz uzun...

13 Eylül Cumartesi gecesi sahura kalktık eşimle. Eşim yemeğini yedi ama ben bir kaç günden beri her an doğururum diye hiç bir şey yemiyordum. Yine yemedim tabi (karnım aç). Neyse sabah saat 5:45 bana bir sancı girdi çok hafif adet sancısı gibi, tabi ben hiç üstüme almıyorum sancılarla arkadaş olduğum için. Eşimde bir panik tabi ne oldu iyimisin diye, bende dedim gaaaayett iyiyim sıpa yine oyun oynuyor bizimle derken kızlar aradan bir 15 dakika geçti aman tanrım yine aynı sancı girdi bana. Yine çok hafif beni bir korku sardı ama eşime hiç çaktırmıyorum (korkuyorum) bir yandan da dua ediyorum, inşallah bu sefer bebeğim gelecek diye.

yeni dogan bebek hikayesi

Sancılar 15 dk da bir girmeye başladı bana. Sonra dahada düzensiz girmeye başladı bazen 10 bazen 5 dakikada bir. Ben şüphelendim böyle düzensiz doğum sancısı olur mu diye; o gün sabahta saat 10:30'da laboratuvarda randevumuz vardı epidural yaptırmamda bir sakınca var mı yok mu diye bakılacak.

Eşim dedi gitmişken bir hastaneye gidelim ne olur ne olmaz diye, tamam dedim. Sabah hazırlanmak için kalktım tuvalete gittim ilk iş (afedersiniz) çıkarken bir de ne göreyim anam kan, akıntıyla karışık tuvalet kağıdında gördüm eşime bozgun bir ses tonuyla kanamam var diye bağırdım, işte o an doğum olabileceği hissine kapıldım.

Kızlar yola çıktık yemin ediyorum hem gidiyoz hem doğum hikayemi size yazmayı düşünüyom. Laboratuvardan kan aldırdık hastaneye gittik, nst ye bağladılar, açılmaya baktılar açılma aynıydı 2 cm ama sancılar nst de çıkıyodu. Ebenin bana dediği 1 saat sonrada olabilir iki gün sonrada şimdi git kanaman koyu renkte olursa suyun gelirse geri gel (ama benim  sancım var).

Hastaneden çıktık, eşim mağazaya gitti ben onu arabada bekledim ama nasıl bekledim, sancıdan kıvranıyorum kızlar eşim geldi geri gidelim mi dedi yok dedim bekleyelim bakalım. O günde bir fuar gibi bi şey vardı. Yılda bir kez oluyor, çok büyük pazarlar kuruluyor. Belki yürüyüş iyi gelir diye orda bir güzel gezdim açılmam olsun diye öylede oldu. Yürüyüş çok rahatlattı eve gelince küveti sıcak suyla doldurup 1 saat içinde oturdum oda çok iyi geldi (tavsiye ederim canlar).

Banyodan çıktım saat akşamın 6'sı eşim salonda arkadaşı ile oturuyor ben odamda biraz yürüyorum biraz yatıyorum. Saat tam altı oluca bana bir sancı girdi ki kızlar bağırttırdı valla. Aradan 4-5 dk sonra bir daha, Allah dedim bu sefer gidiyorum hastaneye artık duramıyodum. Eşimi çağırdım yanıma söyledim, hemen hazırlanıp çıktık yola. Bir yağmur yağıyor kızlar bardaktan boşalırcasına hızlı gidemiyoruz bu yüzden. Sancılarım yolda 3 dk bir girmeye başladı, ben bağırıyorum eşim sabır aşkım geldik canım diye sakinlmeştirmeye çalışıyor ama sakinleşmek ne mümkün.

Uzun bir 20 dk yoldan sonra hastaneye vardık. Yine nst ye bağladılar tekrar, açılmaya bakıldı açılma dahada fazlalaşmıştı sabaha gore. Tamam dediler artık seni yatırıyoruz.

NST'de bağlı bekledim oda da ama basbas bağırıyorum anam neydi o sancılar ben bağırdıkça eşim destek oluyor. Ebeler nefes alıp vermemi bebeğimi sıkıntıya sokmamamı söylüyolar. Elimden geldiği kadar derin nefes alıp verdim herkese dua ettim kızlar.

Saat 9'a doğru açılmam 4 cm olmuştu artık doğum odasına aldılar belimden iğne yapıldı. İğneyi yiyince yeniden doğmuşa döndüm valla kızlar. Sakin sakin bekledim açılmayı. Saat 12:30'da açılmam tamamlandı. Hazırlıklar yapıldı artık başlıyoruz.

Ikınmaya başladım. Haa gayret kızım...  Çok şükür 3-4 ıkınmada bebeğimi kollarıma aldım. Bebeğim ağladı, ben ağladım kızlar. O ne kadar güzel bir duyguymuş rabbim. Anlatmakla olmuyomuş yaşamak lazımmış bu ani.

Çok şükür şimdi çook iyiyiz. Bebeğim biraz zayıf doğdu 2.880gr 50cm. Şükür sağlığımız iyi kızlar. Darısı diğer hamile arkadaşlarımın başına ve bebek isteyen herkese.

Hepinizi öpüyorum kızlar....


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>