Tuğba Hanımın Doğum Öyküsü

Merhaba hanımlar bende doğum hikayemi paylaşmak istedim. Oğlum Emir'i dünyaya getiriş hikayem umarım sizinde hoşunuza gider.

3 yıllık evliydik eşimle. Bebeğimi 3 yıl bekledim ve rabbim nasip etti.. Fakat hamileliğim çok zor geçti tansiyonlarım sürekli yüksek çıkıyordu, hep idrar tahlilleri felan. Ayrıca çalışıyordum sürekli oturduğum için ayaklarım şişiyordu, ödem olmuştu.

Birgün eşimle yine doktora gittik, gayet mutlu gülerek ki birden doktor bize öyle şeyler söyledi ki eşimde bende o kapıdan ağlayarak çıktık.

emir bebek dogumu

Preeklamsi, gebelik zehirlenmesi var bebeği almamız lazım dedi şok olmuştuk nasıl olur dedik ben o psikolojiyle bebeğim yaşar mı peki dedim iki gözüm iki çeşme doktorda belki yaşar, belki yaşamaz dedi :(

26.haftadaydım bunu duyduğumuzda hemen doktoru değiştirdik ve böyle birşey olmadığını anladık maalesef... Çalıştığım işi bırakınca da şişlikler indi.. O kadar üzüldüğümüzle kaldık.

Neyse derken birgün yine normal kontrole gittik eşimle uzman doktor yokmuş bizi 6 saat beklettiler sinirlendik, tam gidiyorduk doktor yanımıza geldi kusura bakmayın beklediniz diğer doktor ile aldığımız karar sizi doğuma alacağız (39.hafta)

Biz şok olmuştuk ama neden dedik bebek ufak, gelişimi anne karnında durmuş demez mi sağlığı yerinde ama dediler biz eşimle tekrar bir şok daha olduk.

Neyse hemen yatışım yapıldı suni sancı verdiler, bir gün o sancıyı çektim ama açılma tam olmadı. 2.gün tekrar sancı tarih 9 ekim 2015'di Cuma günü durmadan dua ediyordum salavat getiriyordum. Doktorlar sürekli benimle ilgilenip moral veriyorlardı. Dayanacak gücüm kalmamıştı saate baktığımda 14:15 de Emiri'mi normal doğumla  kucağıma aldım.

O an herşeyi unuttum suan çok şükür sağlıklı bir oğlum var. Allah bu duyguyu isteyen herkese nasip etsin İnşallah, Sağlıcakla kalın...


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>