Lütfiye Hanımın Doğum Hikayesi

Merhabalar bende canım oğlum TOPRAK'ıma kavuşma hikayemi sizlerle paylaşmak istiyorum...

Oğlum henüz 2 aylıktı ve ben bir rüya görmüştüm. Rüyamda beyaz bir kağıda oğlumun doğum tarihini yazıyordum. ''28 ya da 29 Haziran 2015, saat 10:01'' diye.. Yada diyorum çünkü hangisini yazdığımı bir türlü hatırlayamıyordum ve ben bu rüyadan o kadar etkilenmistim ki çevremdeki herkese anlatmıştım. Bir o kadar da inanıyordum rüyamın çıkacağına.

toprak bebek

Yüksek tansiyon, mide bulantısı ve yanması, çarpıntı gibi rahatsızlıklarımın sonucunda nihayet günlerden 28 Hazirandı, bu arada kendimi bu kadar rüyama kaptırmamda bazı arkadaşlarım tarafından alay konusu bile olmuştu, çünkü doktorumun bana verdiği tahmini doğum tarihi 11 Temmuz'du.

O günde ablamlardaydık ve benim içimde oğluma kavuşacak olmanın vermiş olduğu heyecan vardı, akşam oluyordu artık ve ben acaba bu rüyaya kendimi çok mu kaptırdım diye düşünüyordum ki ablamın sorusuna kafa çevirdim. "Lütfiye tarih 28 Haziran ve saat 5 oldu, yok mu sende hala birşey" dedi hafif alaycı gülümsemesiyle.

Bende "dur bakalım abla henüz gün bitmedi dedim" ve yeminle abartmıyorum arkadaşlar yaklaşık yarım saat sonrasında suyum geldi ve apar topar hastaneye gittik. Ama ne sancım vardı ne de başka birşey, akşam 9 gibi hafif sancım başladı ve ben bu sancıyı tam 13 saat çektim.

Çünkü açılmam çok geç oldu. Hastaneye gittiğimdeyse henüz 1 cm açılmam vardı. Bayağı zor oldu doğumum ve en sonunda miniğimi kucağıma almıştım.

Bu arada tarih ''29.06.2015 saat: 10:04'' evet belki bi çoğunuz abarttığımı düşüneceksiniz ama yeminle herşey gerçek arkadaşlar.

Yavrumu mübarek ayda yani Ramazan ayında kucağıma aldım ve o ve oğlum Rabbim tarafından sünnetli doğdu.

Evet benimkisi ömrüm boyunca unutamayacağım bir hikayeydi..

Rabbim bütün isteyenlere nasip etsin gerçekten çok güzel bir duygu.

Hamile arkadaşlarıma da rabbimden yardım ve kolaylık diliyorum.

Hoşçakalın...


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>