Umut Dolu Erken Doğum Hikayesi

Merhaba, Türkiye dışından yazıyorum size. Bende sizlere kendi doğum hikayemi anlatmak istiyorum. Umarım hikayemizi sizde beğenirsiniz :)

Hamile olduğumu Temmuz sonu öğrenmiştim eşim ve ben çok mutlu olduk ilkden tereddüt ettik sonra gerçek anlamda Anne ve Baba olabileceğimize karar verdik.

Çok güzel bir hamilelik dönemi geçirdim mide bulantısı yada buna benzer şeylerden hiç şikayetim olmadı, hatta o kadar rahat bir hamilelik geçirdim ki bazen hamile olduğumu dahi unutabiliyordum :)

erken dogum oykumuz

Doktor muayenelerimiz de hiçbir sıkıntı yoktu. Bebeğimin hareketlerini 4. ayda hissetmeye başladım aramızda çok güzel bir bağ oluştu karnıma her dokunuşumda o da hissedip merhaba anne dercesine tekmeliyordu :)

Çok hareketli bir bebek olması beni mutlu ediyordu her tekmesinde çocuk gibi sevibiyordum. Hamileliğimin 27+4 günlerinde bebeğim hareketlerinin azaldığını hissettim, ilkden pek önemsemedim bebek bu sonuçta her dakika hareket halinde olacak değil diye düşündüm. 31 Aralık gecesi biraz tatlı bişeyler yedikten sonra bebeğim bir kaç tekme atmıştı. Bu beni azda olsa rahatlatmış fakat yinede tereddütdeydim.

2 Ocak günü yüzüm şiş bir şekilde uyandım. Resmimi çekip kardeşime gönderdiğimde kardeşim yüzümü tanıyamaz haldeydi. Bebeğin hareketsizliklerinin üstüne birde yüz şişkinliği çok moralimi bozmuştu hemen doktorumu aradım muayeneye gittim. Anında Dobler yapıldı ve doktorumun bana dediği plasenta (Eş) gelişmeyi bıraktığı için suyum bitmişti hemen devlet hastanesine yönlendirildim ve yapılan tetkitler sonunda aynı gün içerisinde sezeryan doğuma alındım.

Doğuma girmeden bir kaç saat önce dokdorumun söyledikleri pek iç açıcı değildi bebeği kayedebiliriz diye konuşmuştu. Sonuçta henüz 28 haftalıktı ve gelişimi tamamlanmamıştı. Doğum gerçekleşti bebeğimi hemen yoğun bakıma aldılar. Aklımın ucunda sezeryan doğum yoktu hep normal doğumdan yanaydım. Doğumdan çıktıktan sonra çekdiğim acılardan dolayı kendime söylediğim ilk cümle bir daha bebek doğurmayacam oldu.

Doğum gecesi benimle aynı odada doğum yapmış bir bayan vardı aynı gün doğum yapmıştık onun bebeği sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi ve bebek tüm gece ağladı. Bebek ağladıkça bende ağladım :( çünkü ben bebeğimi kucağıma alamamıştım ve çok gücüme gitmişti.

Böylece bebeğim 28 haftalık 2 ocak 2016 tarihinde dünyaya geldi. 7 haftadır küvezde büyümeye devam ediyor. Ben hergün onu yoğun bakım ünitesine ziyarete gidiyorum, kucağıma almaya başladım ve kısmetse Mart başı bebeğimiz hastaneden çıkıyor :)


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>