Elmalı Muhallebi Tarifi

Bebeklerin en çok sevdiği ve iştahla yediği elmalı muhallebi tarifini, doktorunuzun izni olduktan sonra bebeğinize yedirmeye başlayabilirsiniz. Hafif bir kıvama sahip olan tarif, bebeğinizin sindirmede sorun yaşamasına izin vermeyecektir. Taze taze günlük olarak yapacağınız muhallebiyi gönül rahatlığı ile bebeğinize yedirebilirsiniz.

Bebekler ve yetişkinler için yapılan yemek tarifleri birbirinden tamamen farklı bir şekilde hazırlanmalıdır. Mide ve sindirim sistemi olarak birbiri arasında farklar olması nedeniyle bebeklerin yetişkinlerin yediği besinleri yiyebileceği düşünülmemelidir. Ağır ve sağlıksız besinlerin bebeğe bilinçsizce verilmesi sonucunda bebekte mide rahatsızlıkları ve kabızlık gibi sorunlar meydana gelebilmektedir. Bu konuda en büyük sorumluluk, bebeğin beslenmesi ile sorumlu olan annelere düşer.

Elmalı Muhallebi

Bebek yetişkin sofrasından uzak tutulmalı ve onun için daha özenli ve sağlıklı tarifler yapılmalıdır. Siz de 6 ay boyunca sadece kendi sütünüz ile beslediğiniz bebeğiniz için ek gıdalara başvurmak istiyorsanız elmalı muhallebi tarifi, bebeğinizin ağzına layık olacak!

Elmalı Muhallebi için Gerekli Malzemeler

  • 1 adet elma ( isteğe göre arttırılabilir)
  • 3 su bardağı süt (1 yaşın altındakiler için su)
  • 2 tatlı kaşığı pirinç unu
  • Yarım tatlı kaşığı tarçın
  • Göz kararı tatlandıracak kadar şeker

Muhallebinin Hazırlanışı

Elma rendelenip püre haline getirildikten sonra bir tavaya alınmalıdır.

Üzerine şeker, süt, pirinç unu ve şeker eklenerek göz kararınca pişirilmelidir.

Kıvamının çok koyu olduğu düşünülüyorsa ekstra süt ya da su eklenebilir. 

Soğuması beklendikten sonra üzerine tarçın dönerek bebeğinize yedirebilirsiniz.