Diş Kaşıyıcı Çeşitleri Zürafa Sophie

Bebeğinizin diş çıkarması sırasında yaşadıkları rahatsızlıkları azaltabilirsiniz. Örneğin yanaklarına masaj yapmak, diş kaşıyıcı vermek yapılabilecekler arasında yer alıyor. Özellikle diş kaşıyıcı seçimine maksimum önem vermekte fayda var. Çünkü bebekler tüm diş kaşıyıcı çeşitlerini sevemiyor.

Bebeklerin doğumdan sonra en çok sıkıntı yaşadıkları dönem, süt dişlerini çıkardıkları süreçtir. Bu dönemde bebekler beslenmeden uykuya kadar pek çok konuda sorun yaşayabilir. Sürekli olarak ağlama da bebeklerin süt dişi çıkarma dönemlerinde verdikleri en yaygın tepkiler arasında yer alıyor. Haliyle aileler de bebekleriyle beraber bazı sorunlar yaşayabiliyor.

Bebeklerde Diş Kasinmasi

Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri

  • Ellerini sürekli olarak ağızların götürmeleri
  • Yanaklarında şişkinlik oluşması
  • Sürekli ağlamaları
  • Uykuya dalmakta güçlük çekmeleri
  • İştahlarının kapanması

Diş Çıkarma Sureci

Diş Çıkaran Bebekleri Rahatlatmak İçin Neler Yapılmalı?

Bebeğinizi rahatlatmak için dişlerini daha rahat kaşımalarını sağlayan diş kaşıyıcı çeşitlerinden verebilirsiniz. Bebekler için son derece güvenli olan bu ürünler yardımı ile dişlerini kaşıyabilirler ve bu sayede dişlerinin daha hızlı patlak vermesini de sağlayabilirler. Sağlığa zararlı olabilecek içerikler kullanmadan diş kaşıyıcılar üreten firma, bu ürünlere birbirinden sevimli görünümler de kazandırıyor.

Bebeğinizin yanağına hafif masaj yapmanız da diş çıkarma döneminde rahatlamalarını sağlayabilir. Ayrıca bu dönemde bebeğinizle daha fazla ilgilenmeniz de rahatlamaları konusunda yardımcı olabiliyor. Huzursuzluğa bağlı ağlamalarının azalmasını sağlamak için bebeğinizi yakınınızda tutmanızda fayda var.

Diş Kaşıyıcısı Zürafa Sophie

Bebeklerin Favori Diş Kaşıyıcısı Zürafa Sophie!

Bebeklerin hangi diş kaşıyıcı modeline daha fazla ilgi gösterdiğini merak ediyorsanız, hemen belirtelim. Onların favorisi Sophie marka ve zürafa modelinde olan ürün… % 100 doğal kauçuk malzemeden üretilmiş olan zürafa diş kaşıyıcı vinil içermiyor ve aynı zamanda PVC kaplama değil. Haliyle bebekler için gayet güvenli!

Gövdesine basıldığında ses çıkarıyor olması da bebeklerin dişlerini kaşırken keyifli zaman geçirmelerine yardımcı oluyor. Bu yönüyle hem oyuncak hem de diş kaşıyıcı olduğunu söyleyebiliriz. Son derece hafif olduğundan 3 aylık bebekler dahi kullanabiliyor. Elleriyle kolay kavrayabildikleri için kısa sürede en yakın arkadaşları olabiliyor.

Zürafa modelinin baş kısmında yer alan çıkıntılar bebeklerin damaklarını da kaşıyabilmelerine yardımcı oluyor. Renklendirmede toksik olmayan gıda boyaları kullanılıyor.