Büşra Hanımın Doğum Öyküsü

Bende sizlere doğumumu anlatmak istedim :) ilk doğum hikayem umarım sizlerde beğenirsiniz arkadaşlar.

37. haftamdaydım, 6 Eylül gecesi böyle karnımda kasılmalar oluyordu, 5 dakika da bir gelip giden.

Bende ne bir sancı, ne birşey neyin nesi dedim sabahı bekledim, gece boyunca devam etti. Sabah hastaneye gittim doktor 3 cm açılmam olduğunu söyledi şaşırdım çünkü ne suyum gelmişti, ne de nişan gelmisti.

busra hanimin dogum hikayesi

Neyse kasılmalarım devam ediyordu eve döndüm akşam üstüne doğru altımdan kan geldi biraz, nişandı bu yine bişey yok ne sancı birşey sabah hemen hastaneye gittim açılmam 5 cm olmuştu, bırakmadılar.

Doğumhaneye aldılar ve NST'ye bağladılar hemşire yanıma geldi ve dedi ki sancın var mı? Hayır dedim ama NST'de çok sancı gözüküyordu ama ben hissetmiyordum.

Neyse bekledik yanımdaki kadınlar 2 cm açılmayla sancıdan kıvranıyolar bende birşey yok korkmaya başladım. Akşam oldu yine aynı ve açılmam 6 cm olmuştu neyse uyudum. Sabah 6 buçukta doktor uyandırdı ve alttan muayene istedi, gittim açılma 9 cm olmuştu hemen ailemi çağırdılar.

Sancım yoktu, suyumda gelmemişti dediler doğurmamız lazım suni sancı dediler eğer yine olmazsa ameliyat. Suni sancıyı kabul ettim çünkü bebeğim zarar görebilirdi suni sancıyı verip doğum odasına aldılar.

Bende bir sancı 5 dakika sürdü hemen çatala aldılar baktılar bebeğimin kafası ilk ıkındım olmadı. İkincide oğlumu kucağıma aldım ilk doğumumdu çok kolay geçti.

Allah herkese bir sancıda doğurmayı nasip etsin. Şimdi bebeğim 20 günlük ve çok mutluyuz.


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>